Jak wybrać najlepszego chirurga plastyka rekonstrukcyjnego

Jak wybrać najlepszego chirurga plastycznego, z chirurgiem plastycznym z San Antonio, dr Scottem J Farberem i pięknymi kawałkami Barbie

Chirurgia plastyczna poczyniła ogromne postępy od czasu, gdy po raz pierwszy zyskała popularność w latach 60-tych. Techniki chirurgiczne są bardziej zaawansowane, więc są bezpieczniejsze i bardziej wyrafinowane, a mężczyźni i kobiety są bardziej swobodni w ulepszaniu swojego wyglądu za pomocą chirurgii estetycznej.

Jeśli rozważasz zabiegi kosmetyczne, ponieważ potrzebujesz operacji rekonstrukcyjnej, musisz wybrać doskonałego chirurga.

Sprawdźmy, jak można znaleźć najlepszego chirurga plastycznego rekonstrukcyjnego, który spełni Twoje potrzeby i cele.

Sprawdź, czy masz certyfikat zarządu, szukając chirurga plastycznego
Jeśli potrzebujesz operacji rekonstrukcyjnej, np. twarzy po wypadku lub piersi po mastektomii, wybierz chirurga, który ma jak najwięcej umiejętności i doświadczenia.

Oznacza to, że chcesz znaleźć chirurga plastyka z certyfikatem zarządu i doświadczeniem w procedurach rekonstrukcyjnych, których potrzebujesz. Powinnaś sprawdzić, czy Twój chirurg jest certyfikowany przez American Board of Cosmetic Surgery lub The American Society of Plastic Surgeons.

Pamiętaj, że rząd Stanów Zjednoczonych nie wymaga, aby chirurg posiadał wykształcenie w zakresie oferowanych przez siebie usług. Tak więc, możliwe jest, że chirurg, który zwykle pracuje nad układem krążenia, wykonuje zabieg rekonstrukcji twarzy! Może się to wydawać trudne do uwierzenia, ale jest to legalne.

Tak więc, gdy znalezienie odpowiedniego chirurga plastycznego rekonstrukcyjnego, który jest wykwalifikowany do wykonywania to zależy od Ciebie, aby upewnić się, że chirurg jest Board-Certified.

Sprawdź, czy rekonstrukcyjny chirurg plastyczny jest wykwalifikowany w danej procedurze
Jeśli potrzebujesz chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, ponieważ byłeś w wypadku samochodowym i doznałeś poważnego urazu policzka i nosa. Chcesz znaleźć chirurga plastyka z certyfikatem zarządu wykwalifikowanych w rekonstrukcji tej części twarzy.

Istotne jest, aby mieć chirurga plastyka, który jest zaznajomiony z rekonstrukcji nosa, tak, że można oddychać normalnie przez nos.

Niektóre z pytań, które powinieneś zadać swojemu chirurgowi to:

 • Jak duże przeszkolenie miałeś w procedurze, której potrzebuję?
 • Od ilu lat wykonuje Pan/Pani tę procedurę?
 • Ile razy wykonywał/a Pan/Pani tę procedurę w ciągu ostatnich trzech lat?
 • Czy masz zdjęcia przed i po przeszłych pacjentów, którzy mieli tę procedurę?

Aby uzyskać wyczucie zmysłu estetycznego chirurga powinieneś rozważyć te punkty:

 • Przejrzyj ich zdjęcia przed i po. Następnie, porównaj wyniki każdego chirurga dla zabiegu rekonstrukcyjnego, którego szukasz. Wyniki którego lekarza są dla Ciebie najlepsze?
 • Przyjrzyj się dokładnie zdjęciom przed i po pacjentów, którzy są Twojego wzrostu i ogólnego wyglądu. Na przykład, jeśli chodzi o rekonstrukcję twarzy, poszukaj pacjentów w Twoim wieku, o podobnej budowie twarzy i mających te same problemy, takie jak złamane kości policzkowe i nos.
 • Sprawdź, czy wyniki każdego chirurga są spójne z wynikami każdego pacjenta, który miał daną procedurę. Czy wyniki wyglądają tak, jak chciałbyś wyglądać po operacji.

Sprawdź, jak chirurg i personel komunikują się z tobą
rekonstrukcyjnej jest duża sprawa, i ważne jest, że czujesz się całkowicie komfortowo z chirurgiem i personelu przy wyborze chirurga plastycznego. Po tym wszystkim, będziesz mieć poważne operacje i komunikować się z nimi przez miesiące, jak odzyskać i przyjść na kolejne wizyty.


Kilka pytań, które należy sobie zadać:
 

 • Czy lubię rozmawiać z tym chirurgiem?
 • Czy sprawia, że czuję się swobodnie?
 • Czy nie przeszkadza mu, kiedy zadaję pytania?
 • Czy będę czuć się komfortowo zadając chirurgowi pytania podczas całego procesu?
 • Czy nie krępuję się podawać temu chirurgowi swojej historii medycznej?

Sprawdź obsługę klienta przy wyborze chirurga

Podczas operacji rekonstrukcyjnej powinnaś mieć pewność, że czujesz się komfortowo z każdym z personelu. Po tym wszystkim, prawdopodobnie będziesz miał tygodnie lub miesiące rekonwalescencji i będziesz musiał wchodzić w interakcje z wieloma osobami.

Sprawdź, czy personel jest pomocny i przyjazny oraz czy materiały, które otrzymasz, przygotują Cię do operacji i rekonwalescencji. Ponadto, zawsze powinieneś otrzymać szybką odpowiedź, kiedy kontaktujesz się z gabinetem, czy to przez telefon, sms, czy e-mail.

Pamiętaj, że przechodzenie przez rekonstrukcyjną chirurgię plastyczną każdego rodzaju może być przytłaczające i stresujące. Ale jeśli pracujesz z najwyższej klasy chirurgiem z certyfikatem, będziesz w najlepszych rękach.