Koniec z przetłuszczającymi się włosami

Więc kiedy byłam dzisiaj w salonie, miałam odbyłam wyjątkową rozmowę z moim stylistą na temat tego, jak często myję włosy w tygodniu. tygodniowo. Mając obsesję na punkcie piękna, wiedziałam, że że częste mycie włosów nie jest dobrym pomysłem. Moja stylistka zawsze powtarzała mi, że powinnam myć włosy tak długo, jak to możliwe. Ale dziś poinformowała mnie, że mogę dodać jeszcze jeden dzień dzień, ale dlaczego? Ponieważ możemy wytrenować nasze włosy, aby były tłuste, a jednocześnie, aby były mniej tłuste.

W ten sposób powstała dzisiejsza wskazówka: Jak przestać się stresować przetłuszczającymi się włosami.
Nie przesadzaj z szamponem. Chociaż mycie włosów może wydawać się czyste, to faktycznie może zaszkodzić włosom, zwłaszcza jeśli jesteś jedną z tych, które myślą, że że musisz myć włosy codziennie. Jak prawda jest taka, że codzienne mycie włosów sprawia, że stają się one bardziej tłuste. A oto dlaczego.
 
Nadmierne mycie pozbawia Twoje włosy wszystkich ochronnych olejków, a przez to twoje ciało rekompensuje to sobie, produkując dodatkowy olej. Za każdym razem, gdy myjesz swoje włosy, tym więcej olejów produkuje skóra głowy. Dlatego też, zamiast codziennego mycia przejdź co co drugi dzień. A jeśli obecnie myjesz co drugi dzień, spróbuj co trzeci dzień przez jakiś czas. Z czasem, będziesz w stanie przejść do mycia włosów dwa razy w tygodniu.
 
Czynniki. Chociaż powyższe stwierdzenie jest prawdziwe, hormony, produkty do stylizacji i odżywianie mogą również odgrywać rolę. W przypadku jedzenia, zawsze kieruję się zasadą: jesteśmy tym, co jemy.
Wskazówka, jak się czesać. Szczotkowanie włosów pomaga rozprowadzić sebum (tłustą wydzielinę gruczołów łojowych, których kanaliki otwierają się do mieszków włosowych, natłuszczając skórę i włosy). Dlatego też, jeśli jesteś jedną z tych osób, które muszą regularnie szczotkować włosy, sprawiasz, że gruczoły łojowe wydzielają więcej oleju na skórę głowy, powodując szybsze przetłuszczanie się włosów.
Produkty, które pomogą...
  • Olejek z drzewa herbacianego działa znakomicie. Bumble and Bumble ma kilka świetnych produkty. Ja uwielbiam ich Tonik. Jest to spray do włosów, który zawiera mieszankę ziół, witamin i olejku z drzewa herbacianego. Suche szampony mogą dać Ci dodatkowy dzień; moim ulubionym jest Klorane.
  • Używaj szamponu, który nie tworzy dużej ilości piany. Tony pieniących się osadów są gorsze dla Twoich włosów. włosów. Szampony te najprawdopodobniej mają w sobie mnóstwo substancji nawilżających. Zamiast tego wybierz produkt bez siarczanów, ponieważ te rodzaje szamponów pozostawiają na włosach osad. na włosach.

Więc tam masz to kolejny wtorek wskazówka. Upewnij się również, że będziesz na bieżąco, ponieważ będę dzielić się z Tobą kilka Pantry to Pretty wskazówki na jak zrobić swój własny suchy szampon.

Masz jakieś wskazówki jak utrzymać włosy wolne od oleju, daj nam znać.