Wskazówki dotyczące regeneracji włosów kręconych na koniec lata

Sierpień to najgorętszy miesiąc w roku i jeden z najgorszych dla kręconych włosów. Wiele z nas uwielbia sierpień, ponieważ jest to ostatni miesiąc lata. Osoby z kręconymi włosami będą śpiewać inną melodię.

Jeśli chodzi o zdrowie włosów, miesiąc sierpień to nagromadzenie wszystkiego, od uszkodzeń słonecznych, słonej wody, ekspozycji na chlor i oczywiście nie zapominajmy o sierpniowej wilgotności! Mix, że wszystko razem i masz idealną burzę, aby te loki w uszkodzony, gorący, puszysty bałagan.

Ale nie martw się więcej, kręcone włosy piękności, jak wszystkie problemy z włosami związane z latem może zniknąć z naszym "End Of Summer Curly Hair Repair Guide!". Od ochrony i leczenia suszone słońcem, zniszczone włosy, do mycia, nawilżania i wiele więcej, mamy cię i twoje loki objęte.

Chroń swoje kręcone włosy przed sierpniowym upałem
Każde źródło ciepła będzie spalić włosy i promienie UV od słońca będzie zrobić to samo do swoich raz piękne loki. Palące letnie słońce może również pozbawić włosy naturalnych olejków, przez co będą one bardziej podatne na łamanie. Na szczęście, dzięki tym czterem prostym krokom, pomożemy Ci przywrócić Twoim kręconym włosom ich przedletnią świetność.

  1. Po umyciu włosów, użyj dobrej odżywki. Powinna ona zawierać składniki chroniące przed wysoką temperaturą, np. olejek arganowy lub kokosowy.
  2. Zastosuj odżywkę nawilżającą bez spłukiwania, która nawilży Twoje loki i zmniejszy ich puszenie się.
  3. Stosuj olejki do włosów zawierające kwasy tłuszczowe, które mogą pokryć i uszczelnić mieszki włosowe, aby były zdrowe i mocne. Sprawiają, że są zdrowe i mocne. Olejki do włosów świetnie sprawdzają się również jako odżywcza maska do włosów zniszczonych.
  4. Przed stylizacją włosów za pomocą lokówki, prostownicy lub suszarki, używaj termoochrony.

Stosuj produkty do włosów przeznaczone dla loków
Nie jest jeszcze za późno, by zapewnić swoim lokom dodatkową warstwę ochronną, stosując produkty do stylizacji przeznaczone do loków. Zacznij od stosowania raz w tygodniu kremowej odżywki lub maski do włosów. Pomoże to zatrzymać wilgoć i zapobiegnie puszeniu się włosów. Używaj także lekkiego żelu, który nawilży Twoje włosy, jednocześnie nadając im trwałość - jest on idealny na dni, w których chcesz uzyskać zdefiniowane loki, ale nie są one zbyt ciasne lub ciężkie do ułożenia.

Podcinaj włosy nożycami teksturyzującymi
Jeśli Twoje włosy łatwo się obciążają, możesz nadać im więcej objętości i sprężystości, podcinając je nożycami teksturyzującymi. Co nożyce teksturyzujące mogą zrobić z Twoimi włosami? To prosta i niedroga technika, która sprawi, że Twoje włosy będą wyglądały zdrowiej i mniej się będą puszyć. Nożyce teksturyzujące możesz kupić w każdym sklepie z artykułami kosmetycznymi. Pamiętaj tylko, by ścinać włosy, gdy są wilgotne, i odetnij około jednego cala od każdego pasma.

Używaj suchego szamponu wychodząc w letni upał
Jeśli musisz wyjść na zewnątrz, mimo że Twoje włosy nie są jeszcze dokładnie wysuszone, możesz je trochę wzmocnić, używając suchego szamponu. Pochłonie on nadmiar oleju i tłuszczu i sprawi, że Twoje loki będą wyglądały na większe i bardziej sprężyste. W ten sposób, będziesz mogła wyjść z domu z włosami wyglądającymi świeżo i zdrowo.

Głęboka odżywka do włosów kręconych raz w tygodniu
Świetnym sposobem na odzyskanie włosów latem jest głębokie odżywianie loków raz lub dwa razy w tygodniu, zapewni to, że staną się one wystarczająco nawilżone, miękkie i wolne od puszenia się od letniego upału. Jeśli Twoje włosy nie wymagają częstego mycia, stosuj głęboką odżywkę raz na trzy dni, a jeśli bierzesz prysznic codziennie, rób to raz w tygodniu.

Nie myj włosów codziennie
Może Ci się wydawać, że częstsze mycie włosów zapewni im czystość i zdrowie, ale w rzeczywistości ma to odwrotny skutek. Loki mają tendencję do dostać obciążony w dół łatwo, więc mycie ich codziennie może spowodować łamanie i utratę włosów .

Zamiast myć włosy codziennie, myj je najwyżej dwa razy w tygodniu i używaj delikatnego szamponu - nie obciąży on włosów, ale pozwoli pozbyć się nadmiaru oleju i nagromadzonych produktów. Jeżeli Twoje włosy mają skłonność do puszenia się, po umyciu włosów użyj odżywki bez spłukiwania lub kremu do loków.

Nie pocieraj włosów podczas mycia.
Pocierając swoje loki podczas mycia ich będzie tylko powodować puszenie się i łamanie, ponieważ loki są bardzo kruche, gdy są mokre. Zamiast pocierać je, masuj skórę głowy opuszkami palców, aby pobudzić przepływ krwi. W ten sposób, nie tylko utrzymać ogólny dobry stan dla swojego zamka, ale również promować zdrowy wzrost włosów.

W wilgotne dni zrezygnuj z ręcznika i osusz włosy koszulką.
Coś tak prostego jak sposób, w jaki suszysz włosy może mieć ogromny wpływ na loki, gdy wilgotność powietrza jest wysoka, a w moim regionie jest ona bardzo wysoka. Stosujemy więc sztuczkę polegającą na porzuceniu ręcznika i zastąpieniu go bawełnianym t-shirtem. Dodatkowa wilgoć spowoduje puszenie się włosów, gdy tylko wystawisz je na działanie wilgoci, a ręczniki zatrzymują więcej wilgoci.

Innym powodem, dla którego warto używać koszulki do suszenia włosów jest to, że jest ona płaska i nie ma krawędzi dachu, więc koszulka będzie przesuwać się po włosach z mniejszym tarciem. Mniejsze tarcie równa się mniej frizz i uszkodzenia do swoich pięknych loków.

Niech Twoje loki suszyć powietrzem, kiedy to możliwe
Jeśli chcesz mieć sprężyste loki niech wyschną naturalnie, jak to tylko możliwe. Można to zrobić poprzez suszenie powietrzem lub wysuszyć loki z dyfuzorem włosów. W ten sposób, twoje loki będą utrzymywać swój kształt dłużej po tym. Jeśli jednak chcesz użyć suszarki do włosów, zawsze używaj niskiej temperatury i chroń swoje loki za pomocą termoochrony.

Uwaga końcowa
Należy pamiętać, że sposób, w jaki dbasz o swoje kręcone włosy przez całe lato, będzie miał wpływ na ich ogólną kondycję. Powyższe wskazówki dotyczą naprawy włosów kręconych pod koniec lata, możesz jednak zacząć od wprowadzenia w życie tych letnich wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów w czerwcu, w ten sposób zapewnisz swoim lokom niesamowity wygląd nawet w najgorętszym miesiącu lata!