Najważniejsze powody, dla których kobiety decydują się na powiększenie piersi

Chirurg plastyczny, dr Lahar dzieli się najważniejszymi powodami, dla których kobiety decydują się na powiększenie piersi z nagrodzoną redaktorką działu urody, Barbie Ritzman


Powiększanie piersi pozostaje najbardziej popularnym zabiegiem chirurgii plastycznej w Stanach Zjednoczonych, z co najmniej 30.000 kobiet, które mają implanty piersi rocznie. Wiem, że kobiety decydują się na powiększenie piersi z wielu powodów, a nie tylko z próżności, jak zakłada większość. Dlatego też skontaktowałem się z Dr. Lahar Plastic Surgeon w Beverly Hills, aby ustalić, dlaczego kobiety decydują się na powiększenie piersi.

Dr Lahar był podekscytowany, że może podzielić się z Barbie's Beauty Bits tymi szczegółami dotyczącymi tej popularnej procedury kosmetycznej. Chciał przede wszystkim podkreślić, że:

Należy pamiętać, że decyzja o powiększeniu piersi jest decyzją bardzo osobistą i powinna być dokładnie przemyślana. Decyzja ta musi być decyzją, którą ktoś podejmuje dla siebie, a nie dla kogoś innego.

Jeśli więc rozważasz powiększenie piersi, wiedz, że nie jesteś sama. Dzięki szerokiej gamie ekscytujących i przekonujących korzyści, istnieje wiele różnych powodów, dla których miliony kobiet decydują się na operację powiększenia piersi, a my jesteśmy tutaj, aby podzielić się 8 najważniejszymi powodami:

Powiększanie piersi może zwiększyć poczucie własnej wartości
Piersi kobiety są często centralnym elementem jej tożsamości. Jeśli jesteś niezadowolona z rozmiaru, pozycji lub kształtu swoich piersi, możesz odczuwać brak pewności siebie, który może nawet sprawić, że będziesz niezadowolona z życia.

Badania pokazują, że powiększanie piersi jest związane z poprawą samooceny u kobiet, co sprawia, że wzrost poczucia własnej wartości jest popularnym powodem, dla którego kobiety decydują się na implanty.

To nie znaczy, że każdy pacjent coraz powiększenie piersi brakuje poczucia własnej wartości, ale nawet kobieta z wysoką pewnością siebie może cieszyć się zwiększoną samoocenę po tej procedurze.

Uzyskaj pełniejszy wygląd dzięki implantom piersi
Możesz mieć piersi, które rozwinęły się zwykle, ale może nie są one tak pełne i okrągłe, jak chcesz. To jest, gdzie umiejętności chirurga plastycznego jest istotne; jeśli umieścić w implanty piersi, które są zbyt duże dla Twojego ciała, będzie wyglądać nienaturalnie. A w dzisiejszych czasach istnieje trend, aby powiększanie piersi wyglądało naturalnie i proporcjonalnie do ciała kobiety.

Jeśli ściśle współpracujesz ze swoim chirurgiem, możesz wybrać rozmiar i kształt kubka, który sprawi, że będziesz wyglądać pełniej bez pojawiania się fałszywego.

Pamiętaj, że kilka czynników wpływa na to, jaki rozmiar implantu jest dla Ciebie odpowiedni. Należą do nich proporcje Twojego ciała, anatomia i ilość naturalnej tkanki piersi. Twój chirurg weźmie pod uwagę te czynniki i Twoje cele, aby zdecydować o idealnej objętości implantu.

Powiększenie piersi może skorygować asymetrię
Czy wiesz, że piersi większości kobiet nie są symetryczne? Jest to kolejny powód, dla którego wiele kobiet decyduje się na wzmocnienie górnej części ciała za pomocą implantów piersi, aby osiągnąć lepsze proporcje. Chociaż różnica jest ledwo zauważalna, może stanowić problem dla niektórych pacjentek. Kobiety z łagodną lub umiarkowaną asymetrią piersi mogą mieć nierównomierny wygląd, co utrudnia kupowanie biustonoszy, koszul i kostiumów kąpielowych.

Twój chirurg może pracować z Tobą, aby zapewnić, że Twoje piersi są zarówno pełniejsze i bardziej okrągłe, jak i symetryczne.

 

Podniesienie piersi za pomocą implantów po znacznej utracie wagi
Wiele kobiet traci znaczną ilość kilogramów, ale okazuje się, że ich piersi obwisają. Twój chirurg może zalecić podniesienie i powiększenie piersi, aby nadać im bardziej promienny wygląd, który sprawi, że będziesz wyglądać o wiele młodziej. Zabiegi te mogą być wykonane jednocześnie, a różnica może być oszałamiająca.

Niektóre pacjentki decydują się na wykonanie innych zabiegów wraz z operacją piersi, takich jak plastyka brzuszka czy liposukcja. Jest to opłacalny sposób na operację plastyczną, a ponadto wszystkie zabiegi wykonywane są za jednym razem.

Przywrócenie ciała po ciąży dzięki powiększeniu piersi
Ciąża jest jednym z cudów życia, ale może ona zmienić ciało kobiety. Jedną ze zmian, która zazwyczaj ma miejsce po ciąży i karmieniu piersią jest opadający lub obwisły biust, który może stać się mniejszy po zaprzestaniu karmienia piersią. Dlatego też wiele nowych matek poddaje się zabiegowi podniesienia i powiększenia piersi, kiedy już skończą rodzić dzieci.

Jeśli jednak planujesz mieć więcej dzieci w ciągu kilku lat, najlepiej poczekać z powiększaniem piersi. Dzieje się tak dlatego, że posiadanie większej liczby dzieci może cofnąć pracę wykonaną przez chirurga.

Rekonstrukcja piersi po mastektomii za pomocą implantów piersiowych
Kobiety, które przeszły mastektomię w celu leczenia raka piersi, zazwyczaj chcą powiększyć piersi lub poddać się rekonstrukcyjnej operacji kosmetycznej, aby przywrócić im dawny wygląd. Ale, niestety, może to mieć znaczący wpływ na kobietę pomagającą w samoocenie i jakości życia.

Jeśli myślisz o powiększeniu piersi po mastektomii, ważne jest, aby rozważyć chirurga plastycznego wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych w rekonstrukcji piersi. Rekonstrukcja piersi, która ma przypominać naturalną pierś, wymaga dużego kunsztu, dlatego należy starannie wybrać chirurga.

Implanty piersi oferują rozwiązanie, które pomoże Ci lepiej dopasować ubrania
Niektóre kobiety uważają, że ubrania nie pasują do ich piersi w sposób, w jaki chcą. Lub, walczą, aby znaleźć biustonosz lub strój kąpielowy, który pasuje prawidłowo. Może to być spowodowane asymetrycznymi piersiami lub piersiami, które są zbyt małe lub duże w stosunku do reszty ciała.

Powiększanie piersi może wypełnić cię na górze tak, że kupowanie atrakcyjnych, dobrze dopasowanych ubrań jest o wiele łatwiejsze. To może sprawić, że poczujesz się lepiej o swoim ciele i dać Ci wstrząs pewności siebie.

Augmentacja piersi może być rozwiązaniem dla tych, których piersi nie rozwinęły się
Niektóre kobiety mają piersi, które nie rozwinęły się w pełni w okresie dojrzewania, co sprawia, że są one małe w stosunku do reszty ciała. Jest to stan zdrowia zwany makromastią.

Stan ten jest często uwarunkowany genetycznie, ale może być również spowodowany ekspozycją na promieniowanie, zabiegiem chirurgicznym lub urazem.