Dlaczego estetyka medyczna przeżywa rozkwit mimo pandemii?

Medycyna estetyczna kwitnie pomimo pandemii? To prawda! Nawet pandemia nie spowolniła popytu na botoks, wypełniacze i brzuszki. Zauważyłam to wśród moich klientów z branży estetycznej, dlatego poprosiłam chirurga plastycznego, dr Matthew Schulmana, aby pomógł mi lepiej zrozumieć, co dzieje się w branży estetyki medycznej pomimo pandemii. Przeczytajmy, co powiedział o tym, dlaczego popyt na zabiegi kosmetyczne wzrasta w obliczu pandemii.

Większość ludzi nie pamięta bardziej wymagającego roku w swoim życiu niż 2020. Pandemia zmieniła wszystko - od tego, jak pracujemy i kontaktujemy się z naszymi rodzinami do tego, jak robimy zakupy spożywcze lub jeździmy metrem. Niestety, strach, niepewność i obawa, które pojawiły się w 2020 roku, podążyły za nami również w 2021 i nadal.

Podobnie jak większość innych specjalistów, chirurdzy plastyczni widzieli te globalne zmiany wpływające na ich praktykę. Jedną z rzeczy jest to, w jaki sposób możemy kiedykolwiek odzyskać wpływ tego globalnego niepowodzenia?

Ale na szczęście, w ciągu ostatnich kilku miesięcy, przemysł kosmetyczny odnotował wzrost popytu na inwazyjne procedury chirurgii plastycznej, jak również procedury niechirurgiczne. W całej branży obserwujemy nowe, imponujące trendy, które przejmują kontrolę nad branżą.

Poniżej, proszę przyjrzeć się bliżej temu zjawisku i nowym trendom w estetyce medycznej, które widzimy w 2021 roku, ponieważ nadal się rozwijają, według Dr. Matthew Schulman Plastic Surgery w Nowym Jorku.

2021: Zmiana trendów w chirurgii plastycznej w obliczu pandemii

Coś wyjątkowego dzieje się, gdy ludzie są zmuszeni do pozostania w swoich domach przez dłuższy czas, a ich regularne rutyny ulegają całkowitemu przewartościowaniu i drastycznej zmianie.

Z jednej strony jest to czas, aby spojrzeć w głąb siebie. Nagle przypomina nam się, że wszystko może się zmienić w jednej chwili, więc bierzemy głęboki oddech i zastanawiamy się: "Dobra, co odkładałem na później, a co tak naprawdę desperacko chcę osiągnąć?"

Z drugiej strony, jest to czas, aby spojrzeć poza siebie. Dystans społeczny i kwarantanna zmuszają nas do ponownego przeanalizowania naszych relacji z innymi i z całym światem zewnętrznym. Na nowo zadajemy sobie pytanie:"Kiedy znów będę miał okazję normalnie spotykać się i obcować z ludźmi, co dokładnie chcę pokazać i zaprezentować światu, czego jeszcze nie pokazałem i nie prezentuję?".

Biorąc pod uwagę te dwa przytłaczające ciągi myślowe, wiele osób dochodzi do wniosku, że w ich życiu należy wprowadzić zmiany. Z pewnością monotonia codziennego życia może powstrzymywać nas przed dokonywaniem znaczących zmian w pierwszej kolejności. "Zawsze jest jutro" i "Zajmę się tym później" to sentymenty, które bardzo wygodnie żyją w rutynie i schematycznym zachowaniu.

Jeśli dodamy do tego pandemię, sprawy przybierają zupełnie inny obrót.

Kiedy COVID-19 wmieszał się w nasze życie, wszyscy odczuli ten cios. Ale jako osoba pracująca w branży, która koncentruje się na radykalnych zmianach w życiu i wielkich transformacjach, miałem wyjątkowy punkt widzenia. Podczas gdy obawiałam się, że branża osłabnie z powodu spowolnienia gospodarczego i powszechnego strachu przed placówkami medycznymi i procedurami, byłam również świadoma tego, że ludzie nie przestają chcieć stawiać na swoim nawet w najgorszych czasach.
 

I oto, gdy tylko ograniczenia złagodniały w zeszłym roku, zauważyłam napływ ludzi, którzy ponownie przeanalizowali swoje życie i zdali sobie sprawę, że potrzebują zmiany. W końcu chirurgia plastyczna/chirurgia kosmetyczna jest dla wielu ludzi, którzy chcą zmiany, miejscem, w którym chcą zacząć.

Dlaczego pomimo pandemii obserwujemy wzrost zainteresowania zabiegami kosmetycznymi?
Ogólnie rzecz biorąc, w 2021 roku obserwujemy zwiększone zapotrzebowanie na zabiegi zarówno chirurgiczne, jak i niechirurgiczne. Powiedziałbym, że głównym tego powodem jest to, że więcej ludzi pracuje w domu niż kiedykolwiek wcześniej, co jest idealne dla odzyskania zdrowia.

Powód #1: Pandemia dała więcej czasu na odosobnioną regenerację w przypadku zabiegów kosmetycznych.
Jedną z głównych rzeczy, które powstrzymują ludzi przed poddaniem się operacji plastycznej jest długi okres rekonwalescencji. Nawet jeśli można uzyskać czas wolny od pracy, aby pozostać w domu i w pełni odzyskać zdrowie, może to sprawić, że ludzie czują się skrępowani, gdy wszyscy wiedzą, dlaczego biorą wolne od pracy. Jednak podczas pandemii i tak wszyscy są w domu. W pewnych momentach podczas tej męki, nie będziesz nawet pod presją, aby spotkać się z kimś na kawę lub pójść na czyjeś przyjęcie urodzinowe.

Podobnie, pracując w domu możesz mieć cały potrzebny czas na regenerację - lub przynajmniej dłuższy okres niż w innym przypadku. W przypadku niektórych zabiegów trudno jest wstać z łóżka i ubrać się przez jakiś czas. Dojazdy do pracy i siedzenie przy biurku przez dłuższy czas również mogą stanowić wyzwanie. Teraz, jeśli pracujesz w domu, możesz dochodzić do siebie spokojniej i dłużej.

Powód nr 2: Nonsurgical Procedury wzrosły Amid Pandemic
Jeśli chodzi o zabiegi niechirurgiczne, widzę wielu pacjentów zadowolonych z pozostania w domu i z dala od innych po otrzymaniu botoksu, wypełniaczy, peelingów chemicznych i zabiegów laserowych. W ten sposób mogą pozostać odizolowani podczas każdego okresu tymczasowego zaczerwienienia, obrzęku, zasinienia lub dyskomfortu.

Powód #3: Z nalezienie opieki nad dzieckiem było łatwiejsze podczas paniki
W tym samym czasie, gdy masz chirurgii plastycznej, a masz rodzinę, trzeba dokonać ustaleń dla kogoś, kto zajmie się swoimi dziećmi. Jeśli masz brzuszek tuck, gdy masz małe dzieci, które muszą być pilnowane ściśle, gonił po, i często podniósł, to wymaga pomocy.

Podczas tej pandemii znalezienie łatwej opieki nad dzieckiem może pójść w jedną z dwóch stron. Dla niektórych ludzi, z kwarantanny, dystansu społecznego, i ogólny niepokój jest wszechobecny, to może być trudne do znalezienia opieki nad dzieckiem. Dla wielu jednak, w rzeczywistości łatwiej jest znaleźć opiekę nad dzieckiem teraz niż przed pandemią. Przyjaciele i rodzina nie są tak zajęci i być może są w pobliżu, gotowi i zdolni do pomocy w opiece nad dziećmi po operacji. Wszystko zależy od tego, gdzie mieszkasz, kogo znasz i jakie są Twoje osobiste okoliczności.

Najgorętsze procedury kosmetyczne w czasach pandemii? (Botox Boost)

Zauważyłam również zmiany w tym, gdzie ludzie chcą się poddać zabiegom chirurgicznym lub niechirurgicznym na swoim ciele. Pod wieloma względami, nacisk został przeniesiony na obszary, które są zakryte przez maski. Ponieważ noszenie masek jest tak wszechobecne, łatwo jest ukryć ten obszar twarzy, jeśli niedawno miałaś wypełniacze warg, powiększanie podbródka, lifting szyi, botoks itp. Dzięki temu powrót do zdrowia jest dla pacjenta o wiele łatwiejszy.

W przypadku bardziej inwazyjnych operacji, wydaje się, że pacjenci, którzy wcześniej byli zainteresowani powiększeniem tylko jednego obszaru ciała, teraz szukają pełnej konturowości ciała i powiększenia piersi - często w ramach tej samej procedury. Ponownie, wydaje się to być spowodowane obecną zdolnością wielu osób do powrotu do zdrowia w prywatnie odizolowanych pomieszczeniach tak długo, jak to konieczne.

Niewątpliwie, żyjemy w wyjątkowej epoce historii. Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej w naszym życiu, wydaje się, że nikt nie wie, co przyniesie jutro. Jako chirurdzy plastyczni, ja i moi koledzy obserwujemy zwiększone zapotrzebowanie na nasze usługi. Staramy się radzić sobie z tym napływem najlepiej jak potrafimy - wszystko przy zachowaniu wysokiego poziomu opieki i ścisłych standardów bezpieczeństwa dla dobra naszego personelu i pacjentów.