Body Contouring - Jak uzyskać wymarzoną sylwetkę?

Być może ciężko pracowałeś z dietą i ćwiczeniami przez miesiące, a nawet lata, aby uzyskać ciało, którego pragniesz. Być może spędziłeś godziny na bieżni lub Peletonie, aby pozbyć się tłuszczu i uzyskać ciało swoich marzeń.

Ale mimo całej tej pracy, nadal masz nadmiar tłuszczu na brzuchu, po bokach lub pod brodą. To właśnie tutaj konturowanie ciała może pomóc Ci podjąć ostateczne kroki, aby pozbyć się tych uporczywych kieszeni tłuszczu i nadać Ci zgrabną sylwetkę, o której marzyłeś.

Istnieje kilka sposobów, że można konturować swoje ciało z i bez operacji, które mogą dać idealne wyniki i Double-Board-Certified Philadelphia Plastic Surgeon, Dr Stark dzieli się z Barbie's Beauty Bits na jak uzyskać ciało, które chcesz z konturowania ciała.

Najlepsze niechirurgiczne zabiegi modelujące sylwetkę

CoolSculpting dla modelowania sylwetki
CoolSculpting jest zatwierdzony przez FDA i jest nieinwazyjną metodą redukcji tłuszczu, która wykorzystuje kriolipolizę do eliminacji uporczywych kieszeni tłuszczowych. Nauka ta wykorzystuje niskie temperatury do niszczenia niepożądanych komórek tłuszczowych w różnych częściach ciała.

Podczas gdy temperatura zamrażania zabija komórki tłuszczowe, otaczające je tkanki nie ulegają uszkodzeniu. Ostatecznie, komórki tłuszczowe zostają upłynnione i wypłukane przez układ limfatyczny. Gdy komórki tłuszczowe znikną, już nie powrócą.

Najpopularniejsze obszary docelowe dla CoolSculpting to:

 • Brzuch
 • Boki
 • Uda
 • Ramiona
 • Tłuszcz z pleców i biustonosza
 • Podwójny podbródek
 • Pod pośladkami

Każda sesja zabiegowa trwa do jednej godziny i u większości pacjentów nie powoduje przestojów. Prawdopodobnie będziesz potrzebować kilku zabiegów dla uzyskania idealnych rezultatów, a zobaczenie ostatecznych rezultatów może potrwać kilka miesięcy.

Lipoliza laserowa w celu wyrzeźbienia ciała
Urządzenie znane jest jako SculpSure i wykorzystuje energię lasera do podgrzewania i niszczenia komórek tłuszczowych. Wysoka temperatura wytwarzana przez urządzenie powoduje przegrzanie komórek tłuszczowych i ich obumieranie. Twój układ limfatyczny wypłucze komórki tłuszczowe po około 12 tygodniach.

Najbardziej popularne obszary ciała to boki i brzuch. Każdy zabieg SculpSure trwa około 25 minut i nie ma czasu rekonwalescencji. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zwykle potrzebne są trzy lub cztery zabiegi.

Lipoliza o częstotliwości radiowej do niechirurgicznej redukcji tkanki tłuszczowej
Jest to niechirurgiczna procedura modelowania sylwetki, która wykorzystuje technologię ultradźwiękową do modelowania ciała. Zaletą tej techniki jest to, że jest ona delikatna dla skóry podczas leczenia kieszeni tłuszczowych. Pacjenci donoszą, że zabieg jest skuteczny i nie powoduje dyskomfortu.

Jest ona najczęściej stosowana na boczkach i brzuchu, a każdy zabieg trwa około godziny. Większość pacjentów może wrócić do swoich zajęć jeszcze tego samego dnia. Aby uzyskać pożądany kształt ciała, należy wykonać kilka zabiegów.

Lipoliza iniekcyjna dla skutecznej redukcji tłuszczu na podbródku
Ta technika wykorzystuje zatwierdzony przez FDA preparat Kybella do wstrzykiwania w celu leczenia tłuszczu pod podbródkiem, zwanego również podwójnym podbródkiem. Kybella wykorzystuje formę kwasu deoksycholowego, który pomaga organizmowi wchłaniać tłuszcz. Stosowany w podbródku, może zabijać niepożądane komórki tłuszczowe.

Twój organizm będzie metabolizował martwe komórki tłuszczowe przez kilka tygodni po zabiegu. Kybella jest zazwyczaj stosowana tylko pod podbródkiem w celu leczenia podwójnego podbródka.

Zabieg trwa około 30 minut, a po jego zakończeniu pojawiają się pewne zasinienia i obrzęki. Powinieneś jednak być w stanie wrócić do codziennych zajęć jeszcze tego samego dnia.


Zabieg modelowania sylwetki w porównaniu z liposukcją
Liposukcja tumescencyjna to skuteczny sposób na usunięcie niepożądanych kieszeni tłuszczowych z ciała. Chirurg umieszcza pod skórą kaniulę, w którą wstrzykuje lidokainę i epinefrynę, aby zmniejszyć obrzęk i krwawienie.

Następnie za pomocą kaniuli odsysany jest tłuszcz, aby nadać ciału pożądany kontur. Liposukcja jest jednak zabiegiem chirurgicznym i wiąże się z ryzykiem:

 • Infekcje
 • Ryzyko związane ze znieczuleniem
 • Uszkodzenie narządów
 • Nagromadzenie płynów
 • Zakrzepica żył głębokich
 • Powikłania płucne i sercowe

Zaletą niechirurgicznego modelowania sylwetki jest mniejsze ryzyko, ponieważ nie jest to zabieg chirurgiczny i nie wymaga znieczulenia. Ponadto, niechirurgiczne modelowanie sylwetki jest zwykle mniej kosztowne niż zabiegi chirurgiczne, takie jak liposukcja.

Innym czynnikiem jest to, że liposukcja wymaga rekonwalescencji i przestojów. Konieczne będzie również noszenie odzieży uciskowej przez kilka tygodni po zabiegu.

 

Czy jesteś dobrym kandydatem do zabiegów modelowania sylwetki?
Body Contouring jest zabiegiem niechirurgicznym, dlatego wiele osób jest dobrymi kandydatami do jego wykonania. Idealnymi kandydatami są między innymi:

 • Osoby, które są bliskie swojej idealnej wagi. Należy pamiętać, że konturowanie ciała, podobnie jak liposukcja, nie jest sposobem na utratę wagi. Pozbywa się ona komórek tłuszczowych, ale modelowanie sylwetki ma na celu dopracowanie kształtu, a nie wyeliminowanie wielu kilogramów tłuszczu. Najlepszy pacjent poddany zabiegowi modelowania sylwetki jest w granicach 10 lub 20 funtów od swojej idealnej wagi ciała. Jeśli waga ta jest wyższa, prawdopodobnie należy najpierw podjąć współpracę z lekarzem w celu odchudzenia się.
 • Osoby o realistycznych oczekiwaniach. Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, należy podejść do niego z realistycznymi oczekiwaniami. Jeśli masz rozsądne cele, powinieneś być zadowolony z wyników konturowania ciała.
 • Osoby, które chcą ujędrnić zwiotczałą skórę. Niektóre zabiegi modelowania sylwetki mogą napiąć skórę, jak również wyeliminować kieszenie tłuszczowe.

Body contouring może być idealnym sposobem na dopracowanie kształtu ciała po znacznej utracie wagi, a także jest doskonałym sposobem na podjęcie ostatecznego kroku w celu uzyskania ciała, nad którym tak ciężko pracowałaś.