4 najważniejsze sygnały, że trzeba iść do dermatologa

Czy wiesz, że największym organem ludzkiego ciała jest nasza skóra? Dlatego tak ważne jest, aby dbać o zdrowie naszej skóry. Stosowanie zalecanych zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak propanediol w pielęgnacji skóry(znany również jako 1,3-propanediol) to coś, w czym może pomóc dermatolog. Ale zabiegi pielęgnacyjne nie są jedyną rzeczą, w której dermatolog może pomóc. Dlatego też najlepszym sposobem na utrzymanie dobrej kondycji skóry jest umówienie się na wizytę u dermatologa.

Ale skąd wiesz, kiedy jest właściwy czas na umówienie się na wizytę?
Istnieją oznaki, na które należy zwrócić uwagę, a które wskazują, że nie możesz zrobić tego sama i musisz udać się do lekarza, aby uzyskać wyniki. W tym artykule omówimy te znaki, abyś mógł zdecydować się na wizytę.

Wizyta u dermatologa w przypadku poważnego trądziku
Wielu doświadcza trądziku, ale może on być poważniejszy, jeśli nie możesz go kontrolować za pomocą produktów dostępnych bez recepty. To właśnie wtedy dermatolog może pomóc.

Podczas wizyty dermatolog może zidentyfikować pierwotną przyczynę problemu i znaleźć najlepsze leczenie, aby zapobiec dalszym wybuchom. Na przykład, może podać ci lek, który spowalnia produkcję sebum, czyli to, co powoduje zatykanie się porów w pierwszej kolejności.

Zaplanuj wizytę u dermatologa, jeśli zauważysz nietypowe znamiona
My Wszyscy mamy znamiona i z tego powodu wiele znamion, które nie są normalne, często zostaje przeoczonych. Często przeoczane są znamiona, które mogą mieć charakter nowotworowy. Dlatego też należy zwrócić uwagę na różnicę między pomiędzy normalnymi i nienormalnymi pieprzykami. Normalne znamiona są zazwyczaj okrągłe, płaskie, brązowe i pozostają tej samej wielkości przez dłuższy czas.

Strona Nieprawidłowe znamiona mogą zmieniać swój rozmiar, kształt i kolor. Znamię (znamiona), które zmienił swój wygląd jest wyraźnym sygnałem, że należy udać się do dermatologa.

Jak dermatolog może pomóc z plamami słonecznymi, czyli hiperpigmentacją?
Uszkodzenia spowodowane działaniem promieni słonecznych to nie tylko zmarszczki, suchość skóry i drobne zmarszczki, ale także nieestetyczne plamy posłoneczne - określane jako przebarwienia starcze, plamy brązowe lub plamy wątrobowe.

Bez względu na to, jak je nazwiesz, skóra, która ma niezabezpieczoną ekspozycję na słońce, w tym twarz, szyja, ręce i ramiona - może rozwinąć brązowe, piegowate plamy i łaty.

Jakie są więc niektóre opcje usuwania plam słonecznych, które może zaoferować profesjonalista?

  • Terapia intensywnym światłem pulsującym (IPL)
  • Peelingi chemiczne
  • Microneedling
  • Mikrodermabrazja i dermabrazja

Dermatolog może pomóc w nagłym wypadaniu włosów
Włosy mogą mieć znaczący wpływ na Twój wygląd i poczucie własnej wartości. Jednak nagła utrata włosów w postaci łysych plam może być bolesnym tematem, zwłaszcza jeśli jesteś kobietą.

Włosy u kobiet są zazwyczaj cenione za ich wartość estetyczną i seksapil, podczas gdy społeczeństwo nie dostrzega łysiny u mężczyzn. W związku z tym, jeśli nagle stracisz włosy, powinieneś skonsultować się z dermatologiem.

Czy nie chciałabyś wiedzieć, czy istnieje jakiś podstawowy stan chorobowy powodujący nadmierne wypadanie włosów lub łysienie plackowate u kobiet? Ja wiem, że tak! Dlatego umów się na wizytę u dermatologa!

W razie wątpliwości umów się na wizytę u dermatologa
Wizyta u dermatologa jest jak wizyta u dentysty w celu wyleczenia zęba. Szczególnie jeśli zauważysz powyższe lub inne oznaki, których nie jesteś pewien, jak najszybciej skonsultuj się z dermatologiem.