4 różne rodzaje liposukcji dostępne dzisiaj

Dowiedz się więcej o różnych typach zabiegów liposukcji dzięki temu poradnikowi

Wiele osób ciężko pracuje nad dietą i ćwiczeniami, aby osiągnąć swoje cele estetyczne. Jednak z powodu starzenia się, genetyki, ciąży i innych czynników, niektóre części ciała mogą zawierać więcej tłuszczu, niż byśmy chcieli. To właśnie w tym przypadku liposukcja może stanowić ogromną różnicę, jeśli chodzi o utratę tłuszczu.

Jednakże, przy wszystkich różnych rodzajach liposukcji i tonach opinii o liposukcji, zrozumienie korzyści płynących z liposukcji może być przytłaczające. Skontaktowałem się więc z dr Ariciem Aghayanem z Portland w Oregonie, aby sprawdzić, czy mógłby omówić cztery różne rodzaje liposukcji dostępne obecnie. Zobaczmy, co miał do powiedzenia!

Który rodzaj liposukcji jest dla Ciebie najlepszy?
Dzięki tej popularnej procedurze, chirurg plastyczny może wyrzeźbić Twój brzuch, miłosne rączki, biodra, plecy lub uda, aby nadać Ci wymarzony kontur ciała. o jakim marzyłaś. Istnieje wiele różnych rodzajów liposukcji do utraty tłuszczu, począwszy od tradycyjnej liposukcji, poprzez tumescencyjną, ultradźwiękową i wspomaganą laserem, mamy dla Ciebie przewodnik po liposukcji!

#1 Standardowa liposukcja
Jest to najstarszy rodzaj liposukcji. Najpierw chirurg wykonuje małe nacięcia w miejscu, które wymaga leczenia. Następnie wprowadzana jest kaniula, która usuwa komórki tłuszczowe.

Ten rodzaj liposukcji może być stosowany na brzuchu, udach, nogach, plecach, ramionach i plecach. Nie jest to jednak najlepszy wybór dla małych obszarów, takich jak pod brodą, ponieważ nie jest wystarczająco precyzyjny.

Głównym powodem, dla którego ten rodzaj zabiegu jest obecnie stosowany, jest to, że jest to najmniej kosztowna opcja. Jest ona również stosowana od lat i okazała się bezpieczna i skuteczna.

Tradycyjna liposukcja powoduje jednak więcej obrzęków i siniaków. Jest to również najmniej precyzyjny rodzaj liposukcji, dlatego też istnieje większa liczba osób z dołeczkami i grudkami. Może być nawet potrzebnych kilka zabiegów, aby uzyskać pożądany efekt.

#2 Liposukcja tumescencyjna
Jest to "złoty standard" liposukcji od około 20 lat. Chirurg wykonuje małe nacięcia w miejscu docelowym, a następnie wstrzykuje lidokainę i epinefrynę, aby spuchnąć tłuszcz i ułatwić jego usunięcie. Lidokaina i epinefryna zmniejszają również krwawienie i obrzęk, co ułatwia powrót do zdrowia.

Następnie chirurg plastyczny wprowadza małą kaniulę przez nacięcia i usuwa pożądane komórki tłuszczowe. Podczas jednej sesji można usunąć około czterech lub pięciu kilogramów tłuszczu i płynu.

Liposukcja tumescencyjna sprawdza się w przypadku większości części ciała, a obrzęk i zasinienia znikają zazwyczaj po około miesiącu. Zanim jednak zobaczysz ostateczne rezultaty, mogą minąć co najmniej trzy miesiące.

Najważniejszą zaletą liposukcji tumescencyjnej jest zminimalizowanie siniaków, obrzęków i krwawienia. Jest to również jedna z tańszych procedur liposukcji.

#3 Liposukcja ultradźwiękowa
Technologia ultradźwiękowa jest stosowana od 40 lat, ale obecnie chirurdzy kosmetyczni używają jej do liposukcji z dobrymi wynikami.

Liposukcja wspomagana ultradźwiękami wykorzystuje fale dźwiękowe do rozpuszczania komórek tłuszczowych, dzięki czemu są one łatwiejsze do usunięcia za pomocą kaniuli.

Ta forma liposukcji jest często stosowana w obszarach ciała o większej gęstości tkanki tłuszczowej, takich jak klatka piersiowa u mężczyzn, plecy i biodra. Odzyskiwanie jest takie samo jak w przypadku liposukcji tumescencyjnej, ale u niektórych pacjentów mogą wystąpić niewielkie oparzenia lub pęcherze.

Liposukcja ultradźwiękowa jest dobrym wyborem dla osób, które chcą usunąć dużą ilość tłuszczu lub muszą usunąć twardszy tłuszcz z podbródka, męskich piersi lub pleców.

#4 Liposukcja wspomagana laserem
Ten rodzaj liposukcji jest podobny do ultradźwięków, ale do upłynnienia tłuszczu wykorzystuje się laser. Chirurg wprowadza sondę laserową wraz z kaniulą, która rozbija tłuszcz na olej. Każdy tłuszcz, który nie zostanie usunięty, jest ostatecznie wchłaniany przez organizm, co sprawia, że jest to bardzo skuteczna procedura.

Ten rodzaj liposukcji wykorzystuje maleńką kaniulę, więc jest to najbardziej precyzyjna opcja. Wymaga również niewielkich nacięć, które nie pozostawiają blizn.

Liposukcja wspomagana laserowo jest doskonałym wyborem, aby poprawić wygląd takich części ciała jak mięśnie brzucha. Może być nawet stosowana do usuwania niewielkich ilości tłuszczu z twarzy. Niektórzy chirurdzy wykorzystują tę procedurę również do napinania skóry.

Ten rodzaj liposukcji wymaga dłuższej rekonwalescencji, a pacjenci czasami ulegają poparzeniom laserem.

Czy liposukcja jest dla mnie?
Mężczyźni i kobiety poddają się liposukcji każdego dnia, aby osiągnąć swoje cele estetyczne. Na przykład, niektórzy chcą wyglądać lepiej w zdjętej koszuli, a inni chcą wyglądać bardziej atrakcyjnie w kostiumie kąpielowym. A niektórzy pragną, aby ich stylowe ubrania pasowały wygodniej.

Jeśli któryś z poniższych punktów dotyczy Twojej sytuacji, porozmawiaj z chirurgiem plastycznym o liposukcji już dziś:

  • Masz dodatkową tkankę tłuszczową w pewnych obszarach, które nie reagują na dietę i ćwiczenia, takich jak brzuch, boki, podbródek, szyja, tył lub uda.
  • Uważasz, że niektóre części Twojego ciała są nieproporcjonalne w stosunku do reszty.
  • Elastyczność Twojej skóry jest dobra i nie masz problemów z luźną lub obwisłą skórą.
  • Jest Pani bliska swojej idealnej wagi ciała.

Jednakże, jeśli masz luźną skórę w niektórych obszarach zabiegowych, liposukcja tylko podkreśli problem. Dlatego dla uzyskania idealnych rezultatów może być potrzebna zarówno plastyka brzucha, jak i liposukcja.

Należy również pamiętać, że liposukcja nie służy do utraty wagi. Zabieg ten może poprawić Twoje kontury i sprawić, że będziesz wyglądać szczuplej, ale nie jest on przeznaczony do utraty wagi. Powinnaś być blisko swojej idealnej wagi przed rozważeniem tego zabiegu.

Więcej o chirurgii plastycznej Apres
Dr Aric Aghayan jest certyfikowanym chirurgiem plastycznym, który z przyjemnością służy swoim pacjentom w Portland, Oregon, w swojej praktyce Apres Plastic Surgery.

Dr Agahyan zdobył wykształcenie medyczne na Uniwersytecie Missouri, a następnie odbył ośmioletni staż z zakresu chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej na Oregon Health & Science University. Jego wieloletnie szkolenie i doświadczenie pomagają dr Agahyanowi łączyć sztukę i naukę w celu uzyskania najlepszych wyników u swoich pacjentów.

Aby dowiedzieć się więcej o Dr . Aghayan, odwiedź Dr. Aric Of Apres Plastic Surgery już dziś.


ReferencjeWady liposukcji

Rodzaje liposukcji

Przegląd lip


osukcji