Jak sprawić, by Twój rytuał piękna był bardziej zrównoważony

Wskazówki, które sprawią, że Twoja pielęgnacja urody będzie bardziej zrównoważona dzięki zestawom kosmetyków Barbie

Z okazji Dnia Ziemi chciałam poruszyć ważny temat, jakim jest zrównoważona i świadoma ekologicznie pielęgnacja urody. Wraz z rosnącą dynamiką rozwoju wielu firm, rynek kosmetyków naturalnych i przyjaznych środowisku rozwija się szybko i konsekwentnie.

Zakup nowych, ekologicznych produktów może okazać się niewykonalny, jednak zmiana dotychczasowej rutyny pielęgnacyjnej na bardziej zrównoważoną jest jak najbardziej możliwa i wymaga minimalnych nakładów finansowych!

Jeśli więc myślisz o wprowadzeniu zmian w swojej pielęgnacji urody, nie ma lepszego momentu niż Dzień Ziemi, aby skorzystać z tych wskazówek!
Dlaczego zrównoważone piękno jest ważne?
Dla tych z Was, które czytają ten post przypadkowo, może to nawet nie być coś, co przeszło Wam przez myśl. W moim przypadku tak, ponieważ jedna z moich przyjaciółek jest bardzo ostrożna w tej kwestii i poprosiła mnie o podzielenie się kilkoma wskazówkami, ponieważ jednym z kluczy do dokonywania wyborów zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju jest zrozumienie, dlaczego te świadome decyzje są tak ważne.

Zrównoważone piękno jest ważne, ponieważ pomaga chronić podstawowe zasoby naturalne. Począwszy od plastikowych opakowań i twardych materiałów, z których wykonane są opakowania produktów kosmetycznych, po składniki, z których są wykonane, opierają się one na dostępnych zasobach.

Wprowadzenie kilku zrównoważonych zmian w swojej rutynie dbania o urodę może pomóc spowolnić proces wyczerpywania się zasobów naturalnych. Wybieraj produkty w ekologicznych opakowaniach
Kupując dezodorant lub szukając nowego kremu nawilżającego, szukaj produktów w opakowaniach, które pochodzą z recyklingu lub nadają się do ponownego przetworzenia (albo z obu tych źródeł).

Dzięki rosnącej świadomości w branży nie powinno to być trudne do zrobienia. Szukaj produktów do makijażu i pielęgnacji skóry, które są wykonane ze szkła, a nie z plastiku lub których opakowania są wykonane z materiałów łatwych do recyklingu.

Recykling produktów kosmetycznychPo
przejściu na produkty nadające się do recyklingu, upewnij się, że poddajesz je recyklingowi. Poszukaj programów, w ramach których możesz oddać puste opakowania po produktach za darmo (lub oddać je w zamian za punkty uprawniające do otrzymania darmowego produktu), albo wrzuć opakowanie do pojemnika na surowce wtórne, kiedy już skończysz.

Ponowne wykorzystanieopakowań kosmetykówWielu producentów
oferuje obecnie opakowania wielokrotnego użytku, w których można uzupełnić zapasy, zamiast kupować całe nowe opakowanie.

Wykorzystuj produktykosmetycznedo
innych celówWiele produktów po zużyciu można wykorzystać do innych celów. Na przykład opakowania po butlach można wykorzystać do przechowywania pędzli do makijażu. Końcówki do tuszu do rzęs mogą stać się świetną szczoteczką do brwi i rzęs. Stara szczoteczka do zębów może posłużyć do ujarzmienia dzikich włosów lub jako szczoteczka złuszczająca do ust.

Wielozadaniowość produktów kosmetycznychUprośćswoją
rutynę pielęgnacyjną i
ogranicz ilość odpadów, używając
produktów kosmetycznych na wiele sposobów
.
Wiele produktów do codziennego makijażu ma wiele zastosowań. Na przykład:tuszdo


rzęs - możesz go używać zarówno do rzęs, jak i brwi, jako eyelinera, a także do pokrycia siwych włosów.

Szminka: Używaj szminki
jako różu do policzków, korektora i najwyraźniej - na ustach! W zależności od koloru, możesz jej używać do oczu!

Eyeliner Pencil:Używaj go jako eyelinera, konturówki do brwi, cienia do powiek, aby uzyskać efekt "palących oczu" oraz do konturowania nosa (używaj brązowego koloru do nosa). Eyeliner jest również doskonałym sposobem, aby Twoje rzęsy wydają się grubsze, stosując trochę czarnego eyelinera na górnej linii wodnej.

Zastosowanie odżywki do
włosów
:
Poza włosami na głowie, odżywkę możesz stosować także jako odżywkę do włosów
.
Odżywki możesz używać także jako środka nawilżającego do ciała, środka do zmiękczania tkanin, a nawet do golenia nóg!

Używajszamponuw kostceJest to
wolna od plastiku alternatywa dla butelki z szamponem. Szampony w kostkach są przyjazne dla środowiska i silnie skoncentrowane. Często są pakowane w karton nadający się do recyklingu, co zmniejsza ilość odpadów i sprawia, że włosy są tak samo czyste jak po użyciu zwykłego szamponu, a przy tym starczają na dłużej niż przeciętna butelka.


Wyrzućjednorazowe płatkido
demakijażuProdukty
jednorazowegoużytku,
takie jak chusteczki do demakijażu i płatki kosmetyczne, nie są odpowiednie dla środowiska. Dlatego przywitaj się z MAKEUP ERASER. Ta niesamowita, ekologiczna ściereczka usunie KAŻDY makijaż, a najlepsze jest to, że robi to przy użyciu tylko wody!

Makeup Eraser jest wielokrotnego użytku. W przeciwieństwie do chusteczek do makijażu wykonanych z materiałów takich jak poliester i polipropylen, ich rozkład na wysypiskach śmieci trwa lata, ponieważ nie ulegają biodegradacji. Jedna ściereczka MakeUp Eraser wystarcza na ponad 3 600 chusteczek. Można je prać i używać ponownie nawet przez 5 lat!

Dodatkowy atut:
Spodnia strona ściereczki może być używana do złuszczania naskórka, dzięki czemu jest wielozadaniowa w pielęgnacji skóry!

Oszczędzaj na wodzieAmerykaniezużywają w
domu około 100 galonów wody dziennie. A tony wody marnują się, ponieważ wielu z nas nie pozbyło się jeszcze złego nawyku pozostawiania bieżącej wody, gdy myjemy twarz lub zęby, co prowadzi do tego, że mnóstwo wody spływa niewykorzystane do kanalizacji.

Wyłączaj bieżącą wodę, gdy:

Mycie

  • twarzy
Złuszczanie
  • skóry
  • Szczotkowanie zębów My
cie
  • włosów Golenie
  • nóg
  • Sp
łukiwanie płynu do mycia
  • ciała
Suchy szampon to twój najlepszy przyjacielCzymyjesz włosy
kilka razy w tygodniu? To kolejny sposób na oszczędzanie wody - używaj suchego szamponu podczas jednego lub dwóch myć.
Wybieraj marki przyjaznedla
środowiskaJednym z najlepszych sposobów, aby Twoja pielęgnacja stała się bardziej zrównoważona, jest szukanie marek przyjaznych
dla środowiska.
Wyrób w sobie nawyk czytania opakowań i poświęć trochę czasu na poznanie logo, które oznacza, że produkty otrzymały certyfikat wegański, są wolne od okrucieństwa, czyste lub ulegają biodegradacji , jak w przypadku biodegradowalnego dezodorantu Pit-pouri.

W Internecie dostępnych jest wiele list, które pomogą Ci znaleźć odpowiednie marki i zrozumieć, na co powinieneś zwracać uwagę podczas zakupów.
PodsumowującNiezależnieod tego,
jak małe mogą się wydawać niektóre z powyższych sugestii, każdy z nas odgrywa jakąś rolę. Niestety dla nas, miłośników piękna, przemysł kosmetyczny i firmy kosmetyczne są jednymi z największych trucicieli na świecie.

Co roku sprzedaje się miliardy opakowań kosmetyków i środków higieny osobistej, z których większość nigdy nie jest poddawana recyklingowi, przerabiana lub ponownie wykorzystywana. Po prostu lądują na wysypiskach śmieci. Dlatego zrób to, co do Ciebie należy, niezależnie od tego, jak niewielki może się wydawać Twój wkład, bo liczy się każda drobnostka!