7 powodów, dla których Twoja rutyna w pielęgnacji skóry już nie działa

Pomocy...Dlaczego mój program pielęgnacji skóry przestał działać? To komentarz/pytanie, które często słyszę, a dzisiaj Barbie's Beauty Bits jest tutaj, aby pomóc z moimi siedmioma najlepszymi powodami, dla których Twoja pielęgnacja skóry przestała działać.

Niewątpliwie, dbanie o skórę może być nieco przytłaczające. Trudno jest znaleźć system pielęgnacji skóry, który działa dobrze dla Ciebie, zwłaszcza jeśli nie uważasz się za entuzjastę pielęgnacji skóry.

Czasami możesz odkryć, że Twoja dotychczasowa pielęgnacja skóry nie przynosi żadnych rezultatów. Istnieje wiele powodów takiej sytuacji. Nie pisz więc, że ten produkt do pielęgnacji skóry jest okropny, ponieważ może istnieć podstawowa przyczyna, która nie działa w Twoim przypadku.

Poniżej omówimy siedem powodów, dla których Twoja rutyna pielęgnacyjna przestała działać.

Brzmi interesująco? W takim razie zaczynajmy.

Masz wahania hormonów? Twój sposób pielęgnacji skóry przestanie działać
W ciągu naszego życia, wiele razy nasze hormony ulegają wahaniom; wydaje się, że mają swój własny umysł, nieprawdaż, piękności? Oprócz tego, że powodują zmęczenie, przyrost/utratę wagi, niepokój i mgłę pamięci, często mogą mieć wpływ na Twoją skórę.

Szczególnie osoby przechodzące menopauzę mogą zaobserwować wzrost produkcji sebum, co powoduje zwiększenie ilości wyprysków. W rezultacie, Twój typ skóry może się zmienić, więc Twoja rutyna pielęgnacyjna również nie będzie działać.

Jeśli uważasz, że tak właśnie jest w Twoim przypadku, być może warto skorzystać z profesjonalnej pomocy najlepszego dermatologa w Utah. Dermatolog z certyfikatem będzie w stanie polecić Ci odpowiednie produkty, dzięki którym Twoja skóra hormonalna wróci na właściwe tory.


Nie stosujesz swoich produktów do pielęgnacji skóry w sposób prawidłowy lub konsekwentny
Możesz mieć wszystkie najlepsze produkty do pielęgnacji skóry na świecie, ale nie będą one skuteczne, jeśli nie będziesz ich konsekwentnie stosować. Pomijanie rutyny może wydawać się nieszkodliwe, ale prędzej czy później Twoja skóra zacznie zauważać różnicę.

Podobnie jak w przypadku mycia zębów, pamiętaj o wykonaniu wszystkich kroków w swojej rutynie pielęgnacyjnej. Wierzcie lub nie, samoopieka i rozpieszczanie są równie ważne jak korzyści płynące z produktu.

Kolejnym powodem jest sposób, w jaki stosujesz swoje produkty do pielęgnacji skóry. Nie, nie mówimy tu o kolejności stosowania produktów do pielęgnacji skóry ani o tym, jak układasz produkty w swojej rutynie. Choć są one ważne, dziś mówimy o faktycznej technice nakładania produktów, przy użyciu takich ruchów jak wcieranie, pocieranie, poklepywanie, wyciskanie itp.

Wiemy, że prawdopodobnie myślisz: żartujesz sobie, prawda? Dlaczego to w ogóle ma znaczenie? Cóż, przykro nam, że muszę przekazać Ci złe wieści, ale stosowanie pielęgnacji skóry przy użyciu niewłaściwej techniki może spowodować uszkodzenie skóry i drobne zmarszczki, co prowadzi do przedwczesnego starzenia się. Z kolei Ty możesz myśleć, że Twoje produkty do pielęgnacji skóry przestały działać, podczas gdy w rzeczywistości ich stosowanie przyniosło więcej szkody niż pożytku.

Zmiana pogody może mieć wpływ na wyniki pielęgnacji skóry
Podobnie jak w przypadku zmiany garderoby wraz ze zmianą pory roku, tak i w przypadku pielęgnacji skóry należy wprowadzić zmiany. Dzieje się tak dlatego, że nasze ciało różnie reaguje na pogodę i często zdarza się, że w upały skóra się przetłuszcza, a w zimne jest sucha.

Lubię robić wiosenne porządki, że tak powiem, wśród moich produktów do pielęgnacji skóry. Tak więc, robiąc porządki w szafach, garderobach i szorując podłogi, nie zapomnij o wiosennym czyszczeniu swojej kosmetycznej rutyny. To prawda! Nie ma lepszego momentu, aby przygotować swoją cerę na rosnące temperatury i wilgotność!

Ciepło może powodować zwiększoną produkcję oleju i prowadzić do powstawania problemów skórnych, dlatego zmiana formuły produktu na lżejszą może pomóc w rozpoczęciu działania produktów do pielęgnacji skóry.

Oznacza to również zastąpienie przeterminowanych produktów nowymi i pozbycie się zimowego nagromadzenia martwych komórek skóry, aby odsłonić nawilżoną, rozświetloną, zdrową, doskonałą skórę wiosną!

Mówiąc o wymianie przeterminowanych produktów, dochodzimy do następujących powodów, dla których Twoje produkty do pielęgnacji skóry przestały działać.


Produkty do pielęgnacji skóry straciły swoją ważność
Podobnie jak żywność w lodówce i tabletki w apteczce, produkty do makijażu i pielęgnacji skóry mają swoją datę ważności! Jeśli masz je zbyt długo, nie działają dobrze, a nawet mogą powodować podrażnienia i inne problemy skórne.

Sprawdź swoje słoiki i etykiety, aby zobaczyć, przez ile miesięcy dany przedmiot może być używany. Sprawdź również, aby zobaczyć, gdzie przechowujesz swoje produkty do pielęgnacji skóry. Chcesz się upewnić, że przechowujesz swoje produkty do pielęgnacji skóry w suchym, chłodnym miejscu, z dala od światła słonecznego, ponieważ ciepło może zmniejszyć sukces aktywnych składników. Więcej informacji można przeczytać tutaj.

Zmiana stylu życia może mieć wpływ na Twój sposób pielęgnacji skóry
Czujesz się zestresowany i przytłoczony? Przeprowadziłeś się niedawno do nowego miasta? Drastyczna zmiana stylu życia? Niezdrowa dieta, a może zmiana sposobu odżywiania?

Kilka zmian w stylu życia może mieć znaczący wpływ na stan Twojej skóry.

Spróbuj poświęcić chwilę na relaks, odprężenie i zidentyfikowanie wszelkich alergenów i czynników drażniących. Być może będziesz musiała zamienić kilka produktów, jeśli wydaje się, że wszystko przestało działać.

Przesadziłaś z zabiegami pielęgnacyjnymi
Co? Czy to możliwe? Tak, zbyt wiele dobrego może się zdarzyć, szczególnie w przypadku stosowania produktów do pielęgnacji skóry o działaniu przeciwstarzeniowym.

Na przykład, możesz nadmiernie złuszczać skórę, co może naruszyć funkcję barierową skóry. Twoja skóra może stać się odwodniona, a naczynia włosowate mogą ulec uszkodzeniu, pozostawiając skórę w gorszym stanie niż wtedy, gdy rozpoczynałaś swoją rutynę pielęgnacyjną.

Ogólnie rzecz biorąc, skóra powinna być złuszczana tylko jeden do dwóch razy w tygodniu, aby pomóc przyspieszyć obrót komórek skóry bez powodowania uszkodzeń. Tak, jeden do dwóch razy w tygodniu... CO? Załóżmy, że codziennie stosujesz kwasy złuszczające lub używasz sonicznego urządzenia oczyszczającego, tak jak ja. W takim przypadku istnieje duże prawdopodobieństwo, że nadmiernie złuszczasz skórę, dopuszczając do jej przedwczesnego uszkodzenia.

Twój sposób pielęgnacji skóry osiągnął punkt krytyczny
Tę kwestię zachowaliśmy na koniec, ponieważ prawda jest taka, że skóra nie musi się do nich przyzwyczajać. Produkt może zrobić tylko tyle i przychodzi moment, w którym te składniki zrobią wszystko, co mogły zrobić dla Twojej skóry...

Trafili na plateau. Podobnie jak wtedy, gdy próbowałeś schudnąć i trafić na swój pozytywny bilans energetyczny, przestaniesz tracić kilogramy. Kiedy to się stanie, spróbuj czegoś nowego-może przeliczyć spożycie kalorii, dodać więcej białka, lub spróbować innego treningu.

Tak samo jest z Twoją skórą: Znalazłaś fantastyczną linię do pielęgnacji skóry, widzisz realną poprawę, ale potem następuje zatrzymanie. Albo to, co zdarza mi się często. Jest produkt do pielęgnacji skóry, który tak wielu kocha; próbuję go, a on nie robi nic dla mnie i myślę, że ten produkt jest do bani.

Składniki nadal działają, ale utrzymują się w nowej normie. Twoja skóra przyzwyczaiła się do tego składnika lub produktu pielęgnacyjnego.

Jeśli więc do tej pory stosowałaś te same, stare metody, być może osiągnęłaś plateau, a Twoja skóra nie dociera tam, gdzie chcesz; Twoja pielęgnacja nie jest do bani. Nadszedł czas, aby spróbować czegoś nowego!

Słowa końcowe
Choć może to być zniechęcające, gdy widzisz, jak Twoja ciężka praca słabnie lub, co gorsza, masz wrażenie, że wyrzuciłaś pieniądze przez okno na produkty do pielęgnacji skóry. Pamiętaj, że możesz rozwiązać problem, jeśli Twoja rutyna pielęgnacji skóry już nie działa. Podejmując niektóre z kroków, które Barbie's Beauty Bits nakreśliła powyżej, będziesz w stanie stworzyć rutynę pielęgnacyjną, która pozwoli Ci odzyskać młodzieńczy blask.

Powodzenia!