Czy można przedłużyć efekt zastrzyków kosmetycznych do twarzy?

Legendarna fontanna młodości, o której wszyscy marzymy, może równie dobrze znajdować się w małej strzykawce. Zabiegi z użyciem wypełniaczy, takich jak dermal fillers i botox, to jedne z najpopularniejszych technik odmładzających na rynku i jedne z najmniej inwazyjnych. Czy można zatrzymać czas? Do diabła, tak, można, a nawet można go trochę odwrócić.

Niestety, nie jest to trwały środek przeciwstarzeniowy, a zapakowana w strzykawkę fontanna młodości jest krótkotrwała. Możesz dodać sobie trochę objętości tu i ówdzie lub skorygować te kłopotliwe linie marszczące, które mają tendencję do pojawiania się na czole, ale aby zachować swój wygląd, musisz stosować zabiegi pielęgnacyjne.

Z reguły klienci korzystający z botoksu planują wizytę co 2 do 3 miesięcy, natomiast wypełniacze dermalne działają dłużej. Entuzjaści mogą często czekać od 6 do 18 miesięcy (a czasem nawet dłużej) między wizytami.

Pytanie, które zadają sobie wszyscy brzmi: Jak sprawić, by rezultaty działania botoksu i wypełniaczy utrzymywały się dłużej?

Szukaj niezawodnych zastrzyków kosmetycznych
Chcesz, aby Twój Botox lub wypełniacz dermalny działał dłużej? Oto jak możesz osiągnąć najlepsze rezultaty i utrzymać je przez jak najdłuższy czas. Najpierw chcesz szukać renomowanych produktów, które są trwałe i tworzą naturalnie wyglądający wynik. Niektóre z najlepszych usług wstrzykiwania twarzy priorytetowo traktują marki takie jak Juvederm i Revanesse Versa, które wykazały jedne z najbardziej długotrwałych wyników.

W sieci możesz znaleźć tanie alternatywy, takie jak salon, który obiecuje wykonać zabiegi iniekcyjne po okazyjnej cenie lub nawet iniekcje na czarnym rynku. Nie pozwól, aby cena była czynnikiem decydującym. Specjalistyczne ośrodki, chirurdzy plastyczni z certyfikatem zarządu i przeszkoleni wstrzykiwacze omówią te wypełniacze iniekcyjne z tobą osobiście. Wszystko, co jest podejrzanie niskie, może narazić Cię na ryzyko:

 • Nieprzeszkolony wykonawca może wykonywać zabiegi kosmetyczne
 • Użyte produkty są poniżej standardów
 • Użyte produkty mogą nie być bezpieczne do wstrzykiwania pod skórę

Również nieprzeszkolony wtryskiwacz może popełnić inne błędy, które mogą spowodować zamrożoną twarz botoksu wraz z innymi problemami z powodu:

 • Nieprawidłowe miejsce wstrzyknięcia
 • Nieprawidłowe dawkowanie zastrzyku
 • Użycie niewłaściwego typu neurotoksyny lub wypełniacza dla Twojego typu ciała

Redukcja starzenia się skóry w domu
Umieszczanie skóry pod presją może wpłynąć na to, jak Twoje iniekcje wyglądają i czują się w dłuższej perspektywie. Dlatego ważne jest, aby ograniczyć codzienne nawyki, które mogą przyspieszyć proces starzenia, wysuszyć skórę i zwiększyć ryzyko wystąpienia linii i zmarszczek, takie jak:

 • Niski poziom wilgotności w domu
 • Pościel, która sprawia, że pocisz się przez całą noc
 • Spanie na bawełnianej poduszce
 • Gorące prysznice
 • Duża ilość cząsteczek w powietrzu wewnątrz pomieszczeń
 • Nadmierna ekspozycja na słońce
 • Ponad aktywnych sportowców będzie metabolizować zarówno toksyny i wypełniacz szybciej

Aby zapobiec tym problemom, które mogą prowadzić do szybszego rozpadu Twojego zastrzyku. Pomocne może być wprowadzenie nowych elementów do domu. Na przykład, czujnik wilgotności powietrza i nawilżacz powietrza może zająć się poziomem wilgotności.

Zły wybór pościeli zwiększy suchość skóry, drobne linie i zmarszczki, dlatego należy szukać najwyższej jakości pościeli chłodzącej. Wraz z poduszką przeciwstarzeniową! A mój ulubiony, oczyszczacz powietrza będzie zgrabnym dodatkiem, który oczyści Twoje powietrze w pomieszczeniach i zmniejszy obecność szkodliwych cząsteczek.

Poprawa zdrowia i pielęgnacji skóry
Materiały wstrzykiwane znajdują się pod skórą, działając jako kieszenie na objętość twarzy lub łagodząc mięśnie, i nie poprawiają one aktywnie stanu zdrowia skóry. Dlatego tak ważne jest utrzymanie rutynowej pielęgnacji skóry, obejmującej ochronę przeciwsłoneczną, produkty nawilżające, kwasy hialuronowe i regularne złuszczanie.

Twoja dieta może również poprawić zdrowie skóry, zwłaszcza żywność bogata w kwasy tłuszczowe omega-3, przeciwutleniacze, witaminę E itp. Nie zapominaj również o przyjmowaniu niektórych witamin, takich jak cynk. Regularne przyjmowanie suplementów cynku po zabiegu Botoxu może przedłużyć jego działanie przeciwstarzeniowe.

Dobrym pomysłem może być również rozmowa z dermatologiem na temat Twojej diety i poproszenie o zalecenia.

Czy zastrzyki kosmetyczne mogą trwać wiecznie? Niestety, odpowiedź brzmi: nie. Możesz jednak podjąć środki zapobiegawcze, aby utrzymać je przez bardziej wydłużony okres czasu. Począwszy od współpracy z ekspertem, a skończywszy na stosowaniu zabiegów chroniących skórę, kto powiedział, że Twoja oparta na strzykawce fontanna młodości powinna zniknąć z dnia na dzień?