Retinol Fontanna młodości

Tutaj w Barbie's Beauty Bits, wierzymy, że starzenie się jest faktem, ale wyglądanie na swój wiek nie jest! I właśnie wtedy do gry wchodzi dobra pielęgnacja skóry z wykorzystaniem składników przeciwstarzeniowych, takich jak Retinol, czyli fontanna młodości.

Prawdopodobnie słyszałaś o Retinolu i jego zaletach przeciwstarzeniowych, ale nie do końca rozumiesz ten gwiazdorski składnik i wszystko, co może zrobić dla Twojej skóry! Jeśli więc jesteś gotowa na poznanie magicznego eliksiru młodości Benjamina Buttona, czytaj dalej.

Czym dokładnie jest retinol?
Retinol to retinoid pochodzący z witaminy A, który zazwyczaj znajduje się w produktach dostępnych bez recepty. Retinol nie jest kwasem retinowym - retinol działa, ponieważ przekształca się w kwas retinowy.

Ten zmieniający reguły gry składnik aktywny działa na rzecz poprawy wyglądu skóry pozbawionej kolagenu i pobudza obrót komórkowy, co jest jednym z powodów, dla których jest on numerem jeden wśród produktów przeciwstarzeniowych polecanych przez dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej na całym świecie
!

Jak retinol pomaga w walce z oznakami starzenia

Co retinol robi dla Twojej skóry? Retinol to Twoja tajna broń, która wspomaga proces odnowy skóry, złuszczając martwe komórki naskórka, dzięki czemu pojawia się nowa, świeższa, promienna skóra.

Z wiekiem obrót komórkowy zaczyna się zmniejszać, co oznacza, że nasz organizm wolniej pozbywa się martwych komórek skóry i wolniej produkuje nowe. Nagromadzenie martwych komórek skóry może zaszkodzić naszej skórze, sprawiając, że staje się ona sucha i matowa, lub co gorsza, może powodować nadmierne wydzielanie sebum i zatykanie porów, co prowadzi do powstawania problemów skórnych.

A gdyby tego było mało, już od połowy lat 20-tych produkcja kolagenu zaczyna zwalniać. Chociaż nie jest to coś, czego efekty możesz zobaczyć natychmiast, będzie to miało wpływ na Ciebie w późniejszym okresie życia, z cieńszą strukturą skóry, przedwczesnymi drobnymi liniami i zmarszczkami oraz utratą elastyny w czasie.

To tylko niektóre z powodów, dla których zalecamy wczesne wdrożenie zabiegów pielęgnacyjnych, aby zapobiegać przyszłym oznakom starzenia się skóry i uszkodzeniom, zamiast czekać do późniejszego okresu życia, próbując je cofnąć.

Czy istnieje różnica między retinolem a retinoidem?
Tak, jest, i dlatego właśnie o tym wspominam. Zarówno retinoid jak i retinol są wyciągami z witaminy A i działają cuda dla skóry. Choć są bardzo podobne, to jednak ich moc jest tym, co je odróżnia.

Jak wspomniałam powyżej, retinol zazwyczaj można znaleźć w miejscach, które sprzedają kosmetyki pielęgnacyjne, zawiera niższe stężenie aktywnych składników kwasu retinowego i działa stopniowo.

Retinoid jest wydawany na receptę i ma znacznie wyższe stężenie, a jego skuteczność w stymulowaniu produkcji kolagenu, wygładzaniu skóry, odblokowywaniu porów, poprawianiu gęstości kolagenu, naprawianiu fotostarzenia (skóry uszkodzonej przez słońce) i pomaganiu w walce z trądzikiem została udowodniona klinicznie.

Jednym z popularnych retinoidów dostępnych na rynku jest Tretinoin (zawiera Retin-A, Retin-A Micro i Renova). Ja go używam i nie ma żadnych wątpliwości, że preparaty wydawane na receptę dają najlepsze rezultaty, ale musisz je uzyskać od chirurga plastycznego lub dermatologa.

Skoro wyjaśniliśmy już nieco na temat Retinolu, zajrzyjmy teraz nieco głębiej, by dowiedzieć się, jak sprawić, by działał on na Twoją skórę!

Jak stosować Retinol, aby osiągnąć najlepsze rezultaty?
Podobnie jak w przypadku stosowania kremu nawilżającego we właściwy sposób, istnieje właściwy sposób użycia Retinolu w celu odwrócenia uszkodzeń skóry. Chociaż niektórzy uważają retinoidy za Święty Graal ze względu na ich zauważalne rezultaty, mają one pewne zauważalne skutki uboczne, na które osoby stosujące je po raz pierwszy muszą uważać, takie jak wysuszanie skóry, powodowanie początkowego pęknięcia, a nawet ekstremalne złuszczanie. Z tego powodu większość kosmetologów zaleca rozpoczęcie stosowania od niższego stężenia.

Poznaj siłę przed zanurzeniem się; Retinol występuje w wielu mocach. Najpopularniejsze z nich to 1%, 0,5%, 0,3% i 0,25%. Jeśli na etykiecie Twojego produktu do pielęgnacji skóry nie ma informacji o procentowym stężeniu Retinolu, oznacza to zazwyczaj, że jest ono mniejsze niż 0,25%.

Po ustaleniu stężenia, możesz sprawdzić tolerancję swojej skóry, aby przekonać się, jak zareaguje na Twoje pięć kroków, które wprowadzisz do swojej rutynowej pielęgnacji skóry na noc.

Krok 1: Umyj twarz preparatem oczyszczającym wypełnionym witaminami antyoksydacyjnymi i właściwościami przeciwzapalnymi.

Krok2: To bardzo ważne, ponieważ podrażnienia mogą wystąpić, jeśli nie zastosujesz się do tego kroku, czekając aż skóra będzie całkowicie sucha. Jeśli Twoja skóra jest wilgotna, może to zakłócić wchłanianie retinolu, powodując poważne podrażnienia, zwłaszcza jeśli masz wrażliwą skórę.

Krok 3: Podczas stosowania retinolu mniej znaczy więcej; dlatego też używaj ilości wielkości ziarnka grochu, nakładając go w kierunku od góry do zewnątrz.

Krok 4: Odczekaj około 20 minut i nałóż serum nawilżające, które pomoże zniwelować potencjalne wysuszające skórę działanie retinolu. Na koniec zastosuj świetny krem nawilżający, pamiętając o tym, aby unikać wszystkiego, co zawiera nadtlenki benzoilu lub kwasy salicylowe, chyba że lubisz zaczerwienioną, podrażnioną skórę.

Krok 5: Retinol sprawia, że skóra staje się bardziej wrażliwa na słońce, dlatego nie powinnaś stosować go po przebudzeniu rano, ale raczej wieczorem. Staraj się również unikać bezpośredniego działania promieni słonecznych i nie zapominaj o filtrze SPF.

Jak często należy stosować Retinol?
Wiele osób chce mieć wszystko już teraz i myśli, że im więcej będę tego robić, tym szybciej znajdę się na drodze do młodo wyglądającej skóry. Ale prawda jest taka, że podczas gdy wiele osób chce wskoczyć na przeciwstarzeniowy wózek, trzeba być cierpliwym, jeśli chodzi o stosowanie retinolu, ponieważ może on poważnie zaognić skórę, powodować pieczenie, swędzenie, silne złuszczanie, suchość, zaczerwienienie i wiele innych.

Zacznij stosować go raz w tygodniu, jeśli to wystarczy, następnie zwiększ dawkę do dwóch razy w tygodniu przez dwa tygodnie, a potem do trzech razy w tygodniu przez trzy tygodnie. Jeśli Twoja skóra reaguje minimalnie, możesz zwiększyć dawkę, ale trzymaj ją tam przez kilka miesięcy, zanim zaczniesz stosować ją na noc!

Produkty z retinolem powinny być stosowane wraz z innymi produktami przeciwstarzeniowymi, zawierającymi składniki regenerujące skórę, przeciwutleniacze i składniki odbudowujące, takie jak kwas hialuronowy, aby nawilżać, uzupełniać i odżywiać skórę, dzięki czemu będzie ona zdrowsza i pełna wigoru.

Jako współpracownik Amazon zarabiam na kwalifikujących się zakupach.