Top 7 korzyści z używania peelingu do ciała

Kiedy ostatnio poświęciłaś czas na pielęgnację siebie? A może by tak rozpieścić się od stóp do głów przy pomocy peelingu do ciała? Jeśli minęło już trochę czasu, lub jeśli potrzebujesz kilku wskazówek, jak robić to lepiej. Barbie's Beauty Bits jest tutaj, aby pomóc z siedmioma korzyściami płynącymi z używania peelingu do całego ciała!

Minęły już czasy zakazanych mikrogranulek, które niszczą skórę i brudzą odpływy w wannie. Dzisiejsze podejście to luksusowe ulepszenie z nawilżającymi i korzystnymi fizycznymi środkami złuszczającymi, które pozostawiają Twoją skórę czującą i wyglądającą jak najlepiej.

Złuszczanie ciała; Myślałam, że to dla mojej twarzy
Kiedy większość myśli o złuszczaniu, myślą o jednym stosowanym na twarzy. Ale co z resztą twojego ciała, w którym nie ma miejsca na złuszczanie skóry? Tak samo jak skóra twarzy, skóra głowy, usta, plecy, a nawet stopy mogą potrzebować odrobiny złuszczania, aby pozbyć się martwego naskórka i nagromadzonych substancji. Mówiąc wprost, tam gdzie jest skóra, należy ją złuszczać dla lepszego zdrowia skóry wewnątrz.

Dziś omówimy korzyści płynące z zastosowania peelingu do ciała, które powinny zainspirować cię do wprowadzenia złuszczania całego ciała do swojej rutyny pielęgnacyjnej. Czytajmy więc dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Czym więc jest peeling do ciała?
Peelingi do ciała są produktami do pielęgnacji ciała, które pomagają usunąć martwe komórki skóry poprzez złuszczanie. Są one wokół od wieków sięgających Egipcjan, którzy w tym czasie używali mieszaniny piasku i Aloe Vera.

Dzisiejsze formuły, takie jak pasty i peelingi do ciała, są bardziej zaawansowane. Pasty do ciała i peelingi są podobne, ponieważ oba złuszczają skórę, aby usunąć martwe komórki naskórka. Ale dzisiaj omówię tylko peelingi do ciała, takie jak peeling do ciała od BodyandEarth.

Skuteczność peelingu zależy od zastosowanych w nim substancji złuszczających. Większość peelingów do ciała wykorzystuje cukier i/lub sól do złuszczania skóry. Istnieją jednak inne składniki, takie jak ziarna, węgiel drzewny i zielona herbata. Każdy z nich ma wyjątkowe zalety.

Nie zapominajmy też o moim ulubionym, którym są fusy z kawy. Peeling kawowy nie tylko niesamowicie pachnie, ale również pobudza skórę do regeneracji komórek, napina ją i zmniejsza stan zapalny poprzez zwężenie naczyń krwionośnych.

Najlepszy peeling do ciała jest połączony ze składnikami nawilżającymi, ponieważ super-ścierne peelingi mogą pozbawić skórę naturalnej bariery nawilżającej, pozostawiając ją podatną na wysuszenie i podrażnienia.

Jakie są zalety peelingu do ciała

Jak w przypadku wszystkich środków złuszczających, celem peelingu do ciała jest usunięcie martwych komórek skóry i zachęcenie do zdrowej produkcji nowych. Jednak wiadomo, że peelingi do ciała mają inne korzyści niż złuszczanie skóry. Oto niektóre z nich:

Przyspiesza obrót komórek skóry dzięki skutecznemu złuszczaniu
"Obrót komórkowy" to termin często używany w świecie pielęgnacji skóry i urody. Dlaczego więc jest on niezbędny dla naszej skóry i jak złuszczanie z peelingu do ciała go poprawia?

Poza tym, że jest to naturalny i zdrowy proces zachodzący w naszym organizmie, z estetycznego punktu widzenia rezultatem obrotu komórkowego jest to, co nazywamy "bardziej młodzieńczym wyglądem" i "świetlistą cerą ".

Niestety, wraz z wiekiem naturalna zdolność skóry do zrzucania martwych komórek skóry spowalnia się. Może być ona również spowolniona przez niezdrowy tryb życia i nadmierną ekspozycję na słońce. W ten sposób wyglądasz na znacznie starszą niż jesteś. Wniosek jest taki, że naturalnie spowolniony obrót komórek może prowadzić do wielu nieprzyjemnych efektów ubocznych związanych ze starzeniem się skóry, takich jak brak blasku, zmarszczki i odwodniona skóra.

Ponieważ najbardziej zewnętrzne warstwy warstwy rogowej (warstwy skóry) nie mogą rozpuścić się w sposób naturalny, regularne złuszczanie przy pomocy peelingu do ciała zadziała jak czynnik rozbijający i przyspieszy proces obrotu komórkowego skóry. Kiedy usuwasz martwe komórki skóry, zwiększasz cyrkulację krwi, co powoduje, że nowe komórki skóry tworzą się znacznie szybciej, dzięki czemu skóra staje się gładsza i wygląda młodziej.

Złuszczanie peelingiem do ciała zmniejsza widoczność ciemnych plam
Wszyscy kochamy słońce, ale prawda jest taka, że ono nie kocha nas z powrotem. Chociaż są one trafne, to jednak w porównaniu ze szkodami, jakie słońce może wyrządzić naszej skórze, są one minimalne. Uszkodzenia słoneczne w postaci ciemnych plam, plam wątrobowych, przebarwień - jakkolwiek chcesz je nazwać , pojawiają się. Dobrą rzeczą jest to, że możesz zminimalizować pojawienie się tych ciemnych plam, regularnie złuszczając skórę za pomocą peelingów do ciała.

Złuszczanie przy użyciu peelingu do ciała wspomaga produkcję kolagenu
Przeciwdziałanie starzeniu to święty Graal świata skóry. Wprowadzając do swojej rutyny pielęgnacyjnej złuszczanie przy użyciu peelingu do ciała, możesz zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry.

To prawda. Złuszczanie może zwiększyć syntezę kolagenu w skórze niezależnie od jej rodzaju. W jaki sposób. Kiedy złuszczasz powierzchnię skóry, skóra doznaje szoku, a tego typu uraz dla skóry powoduje, że próbuje się ona automatycznie naprawić.

Z kolei Twoje ciało reaguje zwiększeniem produkcji kolagenu, który aktywuje fibroblasty, produkujące więcej elastyny i kolagenu - co ostatecznie poprawia ton i teksturę skóry.


Peelingi do ciała pomagają odblokować pory skóry
Złuszczanie granulkami pomaga odblokować pory, dzięki czemu mogą się one obkurczyć i stać się widocznie ciaśniejsze i mniejsze. Blokada skóry jest zwykle spowodowana przez brud, dostęp do sebum, nagromadzenie martwych komórek skóry i toksyny, które niszczą zdrowie skóry. Te zanieczyszczenia ostatecznie powodują trądzik, pryszcze, wrastające włoski i te kłopotliwe nierówności po goleniu.

Jeden peeling do ciała, którego używam to Body and Earth's Puresoak Bath Himalayan Salt Body Scrub Set. Poprzez działania osmotyczne, sole absorbują toksyny w skórze i wyciągają brud i nadmiar olejów.

Dodatkowym atutem stosowania peelingu z soli himalajskiej jest fakt, że równoważy on poziom pH Twojego ciała (wysoka kwasowość skóry jest przyczyną jej suchości).

Zmniejsza również oznaki starzenia, zwiotczałą skórę i poprawia jakość snu, dlatego uwielbiam używać tego peelingu przed pójściem do łóżka!

Twoje produkty nawilżające do ciała będą działać lepiej, jeśli będziesz złuszczać skórę.
Usuwanie zewnętrznej warstwy martwych komórek jest jak usuwanie filmu ze skóry. W związku z tym, produkty takie jak te nawilżające i kremy, które nakładasz po złuszczeniu, będą działać lepiej i szybciej, zapewniając długotrwałe ponieważ nie będą zalegać na martwym naskórku.

To również dlatego warto szukać peelingów do ciała, które zawierają naturalne olejki, takie jak oliwa z oliwek i olej kokosowy, aby zwiększyć blask skóry.

Jak skutecznie używać peelingu do ciała?
Teraz, gdy znasz już korzyści, jak używać peelingu do ciała?

Cóż, piękności, to nie jest takie trudne.

  1. Relaksujący, ciepły prysznic lub kąpiel jest zawsze pierwszym krokiem do wykonania peelingu ciała. Ciepła para wodna delikatnie otwiera pory, przygotowując je do zabiegu złuszczającego.
  2. Delikatnie wmasuj peeling do ciała w lekko wilgotną skórę, wykonując delikatne, okrężne ruchy. W ten sposób peeling do ciała usuwa martwe komórki skóry i wspomaga krążenie krwi.
  3. Po złuszczeniu całego ciała, spłucz peeling i lekko osusz ręcznikiem.
  4. Zakończ zabieg stosując nawilżający olejek do ciała, balsam lub masło.

Nadmierne złuszczanie i jak go unikać
Jak widzisz, regularne pozbywanie się zanieczyszczeń ze skóry przynosi korzyści. Jednak zbyt wiele dobrego może się zdarzyć, zwłaszcza jeśli chodzi o nadmierne złuszczanie skóry! Tak, jeśli złuszczasz się zbyt często, funkcja barierowa skóry może zostać naruszona!

Widzisz, nasza skóra produkuje oleje, aby zachować zdrowie i młodość. Przesadzanie z tym może pozbawić Twoją świecącą skórę wszystkich jej elementów ochronnych i odżywczych, a także może pozostawić skórę surową, co skutkuje popękaną, suchą skórą, która prowadzi do przedwczesnego starzenia się.

Jako ogólna zasada, zaleca się złuszczanie skóry raz lub dwa razy w tygodniu, aby czerpać korzyści: Yup, jeden do dwóch razy w tygodniu. Jeśli więc codziennie stosujesz kwasy złuszczające, istnieje duże prawdopodobieństwo, że przesadzasz.

Tak więc, pomimo wielu korzyści płynących z używania peelingu do ciała, chodzi raczej o konsekwencję niż częstotliwość.

Czy masz ulubioną wskazówkę dotyczącą peelingu do ciała? Jeśli tak, daj nam znać poniżej. Do następnego razu!