Jak zmienić makijaż z zimowego na wiosenny?


Cieplejsza pogoda jest wśród nas, więc nadszedł czas, aby zmniejszyć obciążenie, i nie mówimy tu tylko o Twojej garderobie. Zamieniając ciężkie swetry z zimowych miesięcy na lżejsze bluzki, to samo dotyczy naszej rutyny w makijażu! Pożegnanie się z grubymi, dobrze kryjącymi podkładami, ciemnymi odcieniami szminek i innymi kosmetykami jest koniecznością przy zmianie makijażu z zimowego na wiosenny!

Zanim zaczniesz stosować nowe produkty na wiosnę, musisz zrobić małe wiosenne porządki.

Wiosenne porządki w kosmetykach
Podczas gdy Ty przeglądasz szafy, szafki i szorujesz podłogi, nie zapomnij o wiosennych porządkach w swojej kosmetyczce. Właśnie tak! Oznacza to zastąpienie przeterminowanych produktów nowymi i pozbycie się zimowego nagromadzenia wysuszonych komórek skóry, aby odsłonić nawilżoną, promienną, zdrową i idealną skórę na wiosnę!

Stary, przeterminowany makijaż może powodować wypryski i inne problemy skórne. W Stanach Zjednoczonych nie ma zbyt wielu norm określających, czy dany makijaż jest przeterminowany. Niektórzy producenci podają jednak sugerowany okres przydatności. Zobacz niektóre z nich poniżej!

Sugestie dotyczące okresu trwałości makijażu w USA

 • Korektor w płynie: 2 lata
 • Podkład: 2 lata
 • Puder do twarzy: 2 lata
 • Pudrowy róż do policzków: 2 lata
 • Kremowy róż do policzków: 1 rok
Jak złuszczanie skóry twarzy może stworzyć nieskazitelny makijaż?
Zanim przejdziemy do omówienia pomysłów na wiosenny makijaż, najpierw poruszę tę kwestię. Ponieważ kluczem do bezbłędnego nałożenia makijażu jest gładka skóra. Makijaż, który się osypuje, jest skutkiem nagromadzenia się martwych komórek skóry. Czy zdarza ci się mówić...
 1. Mój makijaż sprawia, że wyglądam starzej
 2. Dlaczego mój makijaż jest grudkowaty lub łuszczy się?
 3. O nie, osadza się na drobnych zmarszczkach

Brzmi znajomo? Prawdopodobnie tak, ponieważ jest to dość powszechne zjawisko i większość osób odpowiada, że ich makijaż jest do bani, muszę kupić coś innego. Zanim jednak zdecydujesz się na nowy, wiosenny makijaż, zastanów się, czy to nie Twoja pielęgnacja skóry jest problemem!

Właśnie tak. Aby przywrócić równowagę skórze, musisz usunąć martwe, suche lub obumierające komórki. W przeciwnym razie podczas nakładania makijażu podkreślisz niedoskonałości, zamiast je ukryć! Wydaje się to umowne, prawda? Ale ta warstwa komórek skóry powoduje powstawanie fałszywych zmarszczek, łuszczenie się, marszczenie i inne problemy, ponieważ przylega do niej makijaż. Dlatego ważne jest, aby złuszczać skórę 2-3 razy w tygodniu!

W ten sposób pozbywasz się martwego naskórka, dzięki czemu makijaż staje się gładszy i lepiej przylega do skóry, co zapewnia bardziej równomierny i nieskazitelny wygląd makijażu.
Wiosną postaw na lżejsze produkty do pielęgnacji urody

Zamień krem nawilżający na lżejszy balsam
Nie ma lepszego momentu, aby zacząć przygotowywać swoją cerę na rosnące temperatury i wilgotność powietrza! Ciepło może powodować zwiększoną produkcję oleju i prowadzić do problemów skórnych, więc zmiana formuły na lżejszą jest pierwszym krokiem na liście!

Zamień grubszy podkład na lżejszy
Poza wymianą gęstego kremu nawilżającego, musisz również pożegnać się z ciężkimi podkładami. O ile zimą dobrze sprawdza się makijaż w pełni kryjący, o tyle wiosna to już zupełnie inna sprawa. Lżejszy, bardziej kryjący podkład, na przykład krem BB, a nawet krem nawilżający z filtrem, sprawi, że Twoja skóra nabierze młodzieńczego, wiosennego blasku.

Tusz do rzęs to najlepszy przyjaciel dziewczyny
Większość z nas ma w swojej kosmetyczce coś, co jest podstawą, a moim jest, zgadliście, MASCARA!

Niektóre tusze do rzęs podkręcają, inne wydłużają, jeszcze inne dodają objętości, a najlepiej jest znaleźć taki, który spełnia wszystkie trzy funkcje! Maskara w magiczny sposób otwiera całą twarz i sprawia, że wyglądasz na odświeżoną. Mam dla Ciebie dodatkową wskazówkę, jak w pełni wykorzystać możliwości tuszu do rzęs, stosując podkład pod tusz!

Pytasz, czym właściwie jest podkład pod tusz do rzęs? Lubię porównywać go do biustonosza z fiszbinami, który podnosi i podkreśla rzęsy, ale to nie wszystko, co może zaoferować doskonały podkład pod tusz do rzęs! Tworzy on również gładką powierzchnię podkładu, wypełniając luki, dzięki czemu Twój tusz do rzęs nakłada się bez zarzutu. Niektóre z innych korzyści to...

Korzyści wynikające z używania podkładu pod tusz do rzęs

 • Zapewnia rozdzielenie rzęs
 • Sprawia, że rzęsy są grubsze i mają większą objętość
 • Zwiększa długość rzęs
 • Pomaga rzęsom utrzymać skręt
 • Pomaga odżywić rzęsy, ponieważ większość podkładów zawiera składniki kochające włosy, takie jak peptydy i biotyna.

Na wiosnę udoskonal swoją szminkę
Jest coś LIPtastycznego w sezonowej zmianie koloru ust! A skoro w powietrzu czuć już wiosnę, dlaczego nie wypróbować nowego koloru szminki? Wiem, że znalezienie idealnej szminki może być trudnym zadaniem. Począwszy od zrozumienia odcienia Twojej skóry i doboru koloru, który najlepiej do niej pasuje, aż po wiedzę, który kolor najlepiej podkreśli Twoje zęby. Ale nie musisz już tego robić dzięki tym wskazówkom, które pomogą Ci wybrać idealną szminkę na wiosnę.

Zainwestuj w swoje narzędzia kosmetyczne
Inwestowanie w swoje pędzle do makijażu jest niezbędne; oznacza to również ich regularne czyszczenie. Faktem jest, że w pędzlach do makijażu gromadzą się duże ilości martwych komórek skóry, makijażu, oleju i bakterii. Kto chciałby mieć to na całej twarzy, na pewno nie my! A jakby tego było mało, brudne pędzle do makijażu mogą prowadzić do przedwczesnego starzenia się skóry, ponieważ narażamy ją na stres oksydacyjny.

Ponadto, czyszczenie pędzli do makijażu sprawi, że pozostaną one w najlepszej formie i będą trwalsze. Twoje narzędzia do makijażu są tak samo niezbędne jak sam makijaż, więc dbaj o nie.

Podsumowując, cieplejsza pogoda nie powinna być przeszkodą w tym, abyś tej wiosny wyglądała olśniewająco i miała wspaniały makijaż. Stosując się do powyższych wskazówek, aby przejść z zimowego makijażu na wiosenny, możesz być przygotowana na cieplejszą pogodę, słońce i nie tylko!