Jak dbać o pędzle do makijażu?

To nie jest kłamstwo, jeśli nie suszysz, powiedz do widzenia; do swoich pędzli!

Dbanie o swoje pędzle do makijażu jest niezbędne. Jeśli zdarzyło Ci się przegapić mój blog na temat produktów, których należy używać do ich czyszczenia, możesz KLIKNĄĆ TUTAJ, aby zapoznać się z wieloma opcjami do użytku domowego. Jednakże, mycie ich jest tylko jednym z kroków w procesie do wspaniałych pędzli, jak je wysuszyć jest istotne dla długowieczności pędzli. Poniżej wymieniłam kilka wspaniałych technik suszenia, których używam, więc rzućcie okiem!
Jak zapobiegać rozpadaniu się pędzli?

Nie rób tego

  • Stawiaj je w wysokim cylindrze do suszenia. To może wydawać się wspaniałym pomysłem, ale tak nie jest. Jeśli suszysz swoje pędzle stojąc pionowo z włosiem na górze, woda będzie podróżować w dół uchwytu do kleju, który trzyma włosie pędzla razem. Z czasem klej poluzuje się i zmniejszy, co w konsekwencji spowoduje, że twoje pędzle będą się rozpadać i w końcu się rozpadną. Nigdy nie pozwól, aby twoje pędzle wyschły na ręczniku lub ladzie, ponieważ włosie może stać się pleśnią od wilgoci uwięzionej pomiędzy ręcznikiem a pędzlami.

Zrób

  • Suszyć twój szczotki z włosiem wiszącym poza krawędzią licznika, to, jednakże, może być podchwytliwe jeżeli ty dzieciaki, dzielisz łazienkę z someone, lub mieć kota (jak ja); gdy mogą nokautujący daleko od i lądują na podłoga lub gorsza toaleta! Powieś szczotki z włosiem skierowanym w dół. Tam są few sposoby robić to. Którykolwiek z nich wybierzesz będzie działał świetnie, a dodatkowo pozwoli główce szczotki wyschnąć w miejscu. Możesz przywiązać szczotki do kranu w zlewie i pozwolić im wyschnąć.
Jeśli myjesz więcej niż dwie szczotki, możesz spróbować powiesić je na stojaku na naszyjniki.
Przechowywanie
Czy zostawiasz swoje pędzle na zewnątrz przez dłuższy czas?

Jeśli to robisz, STOP. Ponieważ następnym razem, kiedy ich używasz, możesz nakładać na twarz więcej niż tylko makijaż, więcej jak brud i bakterie, które mogą prowadzić do podrażnienia skóry. Sugestia BB Bit...Prawidłowo przechowuj swoje pędzle do makijażu w pojemniku na pędzle do makijażu, pomoże to w celach higienicznych i utrzyma Twoje pędzle w doskonałej formie, plus jest to doskonałe rozwiązanie w podróży!

Jak często powinnaś czyścić

Według mojej wiedzy, nie ma na to ustalonej reguły. Dodatkowo zależy to również od tego jak często używasz swoich pędzli. Osobiście, wolę myć moje pędzle do oczu częściej, zwykle 3-4 razy w miesiącu. Inne pędzle, dwa razy w miesiącu.Teraz to jest kilka kawałków do szczotkowania, do następnego razu!