7 sposobów na lepszy, jaśniejszy uśmiech

W Barbie's Beauty Bits uważamy, że zwycięski, zdrowy uśmiech jest wizytówką ludzkiego piękna. Chociaż stworzenie zdrowszego uśmiechu wymaga trochę wysiłku, jest to łatwiejsze niż wielu się wydaje dzięki tym siedmiu sposobom na stworzenie lepszego, jaśniejszego uśmiechu. Mamy cię pokryte z regularnych przeglądów stomatologicznych, kosmetycznych usług stomatologicznych, przestrzeganie podstaw, a nawet niektóre zabiegi kosmetyczne!

Profesjonalne leczenie dla jaśniejszego i zdrowszego uśmiechu
Każdy powinien regularnie odwiedzać dentystę w celu wykonania zabiegów stomatologicznych. Jednak wizyty u stomatologa estetycznego mogą sprawić, że estetyczny, jaśniejszy uśmiech będzie wspierał zdrowie Twojej jamy ustnej.

Wiele osób cierpi na choroby dziąseł, choroby przyzębia, ma krzywe zęby, przebarwienia powierzchniowe, a nawet żółte zęby. Stomatologia estetyczna oferuje wiele usług mających na celu rozjaśnienie i poprawę uśmiechu, np:

 • Licówki porcelanowe
 • Korony i mosty
 • Zabiegi wybielania zębów
 • Profesjonalne wybielanie
 • Wybielanie
 • Invisalign
 • Implanty stomatologiczne
 • Rzeźbienie dziąseł
 • Zmiana kształtu zębów
 • Podnoszenie dziąseł
 • Naprawa uszkodzeń spowodowanych urazem lub chorobą

Popraw swoją higienę jamy ustnej - szczotkuj, nitkuj i płucz
Aby uzyskać olśniewający, bielszy uśmiech, przestrzegaj podstaw dobrej higieny jamy ustnej, szczotkując zęby dwa razy dziennie pastą wybielającą, a jeszcze lepiej - po każdym posiłku.

Upewnij się też, że przez cały czas używasz nici dentystycznej. Tuż przed wizytą u dentysty to się nie liczy! I oczywiście zawsze płucz zęby, nawet wodą, jeśli w danym momencie nie masz dostępu do szczoteczki, nici dentystycznej i płynu do płukania ust!

Na koniec wybierz najlepsze produkty do higieny jamy ustnej. Obejmuje to wybór odpowiedniej szczoteczki do zębów. Na przykład soniczna szczoteczka do zębów Foreo Issa, która skuteczniej usuwa płytkę nazębną. Zapewnia ona również czyszczenie całej jamy ustnej - zębów, dziąseł, języka i policzków.

Pij - utrzymuj nawodnienie dla zdrowszych zębów
Odwodnienie może mieć wpływ na zdrowie, higienę i wygląd jamy ustnej, zwiększając prawdopodobieństwo wystąpienia próchnicy. Tymczasem groźba nieświeżego oddechu może sprawić, że będziesz zakrywać usta i negatywnie zmieniać mowę ciała. A jedno, o czym być może nie wiedziałeś, to fakt, że przy bardzo suchych ustach cząsteczki jedzenia częściej przyklejają się do zębów.

Dlatego tak ważne jest picie co najmniej ośmiu szklanek wody dziennie. Co ważne, najlepiej rozłożyć je w czasie, aby być nawodnionym przez cały czas.

Mówiąc o napojach, przechodzimy do naszej kolejnej wskazówki, która pomoże Ci rozjaśnić uśmiech i wybielić zęby.

Zmniejszanie przebarwień zębów - uważaj na to, co pijesz
To prawdopodobnie zabarwi Twoje zęby, jeśli może zabarwić białą koszulkę. Napoje takie jak kawa, herbata i oczywiście moje ulubione czerwone wino są winowajcami plam na zębach. Choć nadal możesz się nimi delektować, pamiętaj, by nie przesadzać z ilością. Pamiętaj więc, aby po wypiciu napoju przepłukać usta wodą i umyć zęby, aby zachować perłowe bielmo.

Porady dotyczące ust, aby uzyskać jaśniejszy uśmiech
Twój uśmiech to nie tylko prostsze lub bielsze zęby. Dlatego równie ważne są takie pomysły, jak przygotowanie ust na lato. Niezależnie od tego, czy chodzi o modelowanie ust, znalezienie odważnej szminki, która lepiej podkreśli Twoje zęby, czy też unikanie zimnych oparzeń, podjęcie odpowiednich kroków w celu poprawy wyglądu ust będzie miało ogromny wpływ na Twój uśmiech.

Nie zapominaj też o nawilżaniu ust. Doskonałym sposobem na to jest maseczka do ust z kolagenem.

Ta maseczka do ust szybko przenika do skóry warg. Dostarcza składników odżywczych i nawilżających, których potrzebujesz, aby nawilżyć usta. Możesz również zastosować nawilżający balsam do ust, aby uzyskać dodatkowy zastrzyk nawilżenia.

Zabiegi kosmetyczne pomagające w leczeniu przerzedzonych ust i zmarszczek wokół ust
Jeśli masz wrażenie, że Twój uśmiech jest przyćmiony przez cienkie wargi i drobne zmarszczki, niektóre zabiegi kosmetyczne mogą pomóc poprawić Twój uśmiech i wygląd. Wiele wypełniaczy iniekcyjnych pomaga uzyskać pełniejsze usta i wygładzić zmarszczki.

 • Roztwór zawierający wypełniacze kwasu hialuronowego, takie jak Juvederm i Restylane, może wypełnić Twoje usta. Wypełniają one także fałdy biegnące od nosa do kącików ust.
 • Zastrzyki z preparatówBotox Cosmetic lub Vobella mogą wygładzić drobne zmarszczki wokół ust, pomagając zwłaszcza w przypadku zmarszczek palacza.
 • Peeling chemiczny doskonale nadaje się do złuszczania naskórka, usuwając jego wierzchnią warstwę, dzięki czemu pojawia się młodsza, świeża skóra.

Porzuć te złe nawyki, które mogą zniszczyć Twoje zęby
Zapewnienie sobie zwycięskiego uśmiechu to jedno, ale trzeba też dbać o jego utrzymanie. Dlatego należy rzucić wszelkie złe nawyki, które szkodzą zębom, wargom lub językowi. Palenie jest oczywistą opcją. Inne złe nawyki, które mogą mieć wpływ na zdrowie Twoich zębów, to żucie kostek lodu, zgrzytanie zębami, obgryzanie paznokci i używanie zębów jako narzędzi.

Wszystkie z nich mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie Twoich zębów, więc jak zawsze powtarzam : "Nie żuj niczego, co nie jest jedzeniem".

Tak więc macie to, pięknisie. Barbie's Beauty Bits siedem sposobów na lepszy, jaśniejszy uśmiech.