Jak sprawić, by włosy wyglądały na pełniejsze i zdrowsze?

Większość ludzi marzy o gęstych, pełnych objętości włosach. Niestety, niewiele osób jest naturalnie obdarzonych takimi włosami. Jeśli kiedyś cieszyłaś się sprężystą, bujną czupryną, ale w ostatnich latach zauważyłaś, że stały się cienkie, matowe i pozbawione życia, być może szukasz sposobów na przywrócenie im dawnej świetności.

Zmiana wyglądu Twoich włosów na pełniejsze i zdrowsze może wydawać się niemożliwa, ale jest to możliwe; musisz tylko wiedzieć jak.

Jeżeli chcesz zostawić za sobą przerzedzone włosy i uzyskać fryzurę o dużej objętości i luksusowym wyglądzie, poniższe wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów są dla Ciebie!

Dowiedz się, dlaczego Twoje włosy się zmieniły.
Jeżeli kiedyś miałaś grubsze, pełniejsze i dłuższe włosy, a teraz zauważyłaś, że masz ich przeciwieństwo, warto spróbować ustalić przyczynę takiego stanu rzeczy. Wiele czynników może wpływać na włosy i powodować problemy, takie jak wypadanie włosów i ich słaba kondycja, więc zrozumienie, dlaczego tak się dzieje, jest kluczowe. Dla wielu kobiet ciąża oznacza początek problemów z włosami.

Zmiany hormonalne w czasie ciąży i po porodzie mogą powodować przerzedzenie włosów na czubku głowy, z przodu i po bokach. To sprawia, że włosy wydają się cieńsze, a także występuje w okresie menopauzy. Możesz zauważyć, że włosy wypadają podczas szczotkowania i brania prysznica. Zidentyfikowanie przyczyny wypadania włosów pozwala na podjęcie kroków, które odwrócą ten proces i zapobiegną dalszemu pogorszeniu się stanu włosów.

Przedłużanie włosów - jak to zrobić?
Jestem wielką fanką przedłużania włosów i dużo o nich mówię, ponieważ są czymś więcej niż tylko wydłużaniem włosów. Jedną z zalet przedłużania włosów jest to, że jest to skuteczny sposób, aby włosy wyglądały na pełne i zdrowe. Jest to również doskonała technika dodawania włosom wymiaru, co tworzy iluzję pełności.

Firmy takie jak Uche Hair oferują piękne przedłużanie włosów. Przedłużanie włosów może natychmiast poprawić ich wygląd i sprawić, że będą wyglądały na gęste i pełne, gdy tylko je doczepisz.

Jeśli chcesz jeszcze bardziej poprawić wygląd swoich włosów, naucz się je perfekcyjnie układać , to świetny sposób na dodanie im objętości i nadanie połysku. Gdy już opanujesz układanie włosów w taki sposób, by wyglądały na grubsze, powinieneś zauważyć, że robienie tego każdego dnia staje się łatwe i szybko staniesz się profesjonalistą w układaniu włosów.

Wybierz profesjonalne produkty do włosów, które pomogą zagęścić włosy.
Chcesz zacząć od specjalistycznego szamponu i odżywki. Proponuję dwa rodzaje: szampon zagęszczający i szampon zwiększający objętość. Szampony zagęszczające skupiają się na pojedynczych pasmach włosów, natomiast szampony dodające objętości skupiają się bardziej na korzeniach.

Szampony zagęszczające włosy
Nazwa mówi sama za siebie, ponieważ szampony zagęszczające są idealne do zagęszczania włosów cienkich. Te szampony infuzji włosy z białek, witamin, polimerów, wilgoci do plump go, a nawet naturalnych olejów, takich jak oliwa z oliwek, olej kokosowy i olej arganowy. W rezultacie, każdy kosmyk wydaje się grubszy, co jest idealnym rozwiązaniem dla zwiększenia grubości włosów cienkich.

Szampony zwiększające objętość
Szampony dodające objętości skupiają się bardziej na uniesieniu włosów u nasady, a osiągają to dzięki składnikom zawartym w szamponie, które tworzą "trzymanie" unoszące włosy z dala od głowy.

Produkty do zagęszczania włosów
Po umyciu włosów, podwoić swoje dążenie do uzyskania pełnych włosów, stosując produkty zagęszczające, takie jak kremy teksturyzujące, spraye teksturyzujące, suche szampony i toniki zagęszczające.

Aby uzyskać pełniejszy efekt, zacznij od nałożenia produktu zagęszczającego na mokre włosy, a następnie zastosuj produkt zwiększający objętość na suchych włosach. W ten sposób uzyskasz efekt zarówno u nasady, jak i na łodydze włosa.

Używaj również produktów do stylizacji włosów, które nie zawierają wysuszających alkoholi, takich jak etanol, alkohol SD, alkohol propylowy lub alkohol izopropylowy.

Potrzebujesz wskazówek, jak wybrać odpowiednie produkty? Sprawdź naszą listę najlepszych produktów zag ęszczających włosy.


Pokaż swojej skórze głowy trochę miłości
Produkty zagęszczające włosy są świetne, ale to rozwiązanie tymczasowe. Jednym ze sposobów wspomagania wzrostu włosów jest zadbanie o to, by skóra głowy była szczęśliwa, zdrowa i dobrze odżywiona, co zapewni idealne środowisko do wzrostu gęstych włosów, silnych i o maksymalnym potencjale.

Jedną z rzeczy, które uwielbiam jest złuszczanie skóry głowy za pomocą narzędzia do masażu skóry głowy. Nie tylko zwiększa to przepływ krwi do skóry głowy, co sprzyja wzrostowi gęstych włosów, ale może również odblokować mieszki włosowe, które są zablokowane przed wzrostem z powodu nagromadzenia sebum i produktów. Z czasem, przerzedzenie włosów i ogólny stan zdrowia włosów może ulec poprawie.

Zastanów się nad swoimi narzędziami do stylizacji.
Gorące narzędzia powodują łamanie się włosów, co jest wrogiem gęstych i pełnych włosów. Przy mniejszej ilości długich włosów, stworzenie objętości będzie jeszcze większym wyzwaniem.

Ponieważ nie mogę się obyć bez narzędzi do stylizacji, zazwyczaj pozwalam włosom wyschnąć na powietrzu, a następnie używam narzędzia do stylizacji na najniższym ustawieniu temperatury, które jest odpowiednie dla moich włosów oraz sprayu termoochronnego. Jeśli suszysz włosy, sztuczka polega na tym, aby stylizować je za pomocą ciepła i ustawiać chłodne, a to pomoże osiągnąć to, co chcesz z mniejszym uszkodzeniem i będzie trzymać się znacznie dłużej.

Jak zmienić kolor włosów, by wyglądały na pełniejsze?
Jednym z rozwiązań, którego być może nie brałaś pod uwagę, jest stworzenie wymiarów za pomocą koloru włosów. Zmieniając kolor włosów, możesz sprawić, że wszyscy będą myśleli, że Twoje włosy ważą o wiele więcej niż w rzeczywistości.

Podobnie jak w przypadku konturowania w makijażu, konturowanie włosów tworzy pochlebny wygląd poprzez zastosowanie jasnych i ciemnych odcieni, które dopełniają kształt twarzy. Następnie dodaje się pasemka i cienie, aby nadać fryzurze wymiar.

Innymi słowy:
Koniec z jednoprocesowym kolorem! Jeżeli Twoje włosy będą miały tylko jeden kolor, będą wyglądały płasko i będą pozbawione wymiaru. Zamiast tego, należy zadbać o to, by jasne, średnie i ciemne kolory wzajemnie się uzupełniały.

No i proszę. Porady Barbie z serii Beauty Bits, dzięki którym Twoje włosy będą wyglądać na pełniejsze i zdrowsze!