Najlepsze techniki stosowania pielęgnacji skóry

Nie, nie mówimy tu o kolejności nakładania produktów do pielęgnacji skóry. Choć jest to ważne, dziś w Barbie's Beauty Bits mówimy o faktycznej technice nakładania produktów do pielęgnacji skóry, stosując takie ruchy, jak wcieranie, pocieranie, klepanie, naciskanie itp.

Wiemy, że prawdopodobnie myślisz: "Żartujesz sobie, Barbie; dlaczego to ma znaczenie". Przykro nam, że muszę przekazać Ci złe wieści, ale stosowanie pielęgnacji skóry przy użyciu niewłaściwej techniki może spowodować uszkodzenie skóry, prowadząc do jej przedwczesnego starzenia się.

Tak więc, jeśli chcesz poznać najlepsze techniki nakładania kosmetyków do pielęgnacji skóry, czytaj dalej.

Babcina technika wcierania kosmetyków do pielęgnacji skóry
To, w jaki sposób wiele osób stosuje swoją pielęgnację skóry, wywodzi się z tradycji, której prawdopodobnie nauczyły się od swojej matki, którą mama nauczyła techniki pocierania, której nauczyła się przy kasie z kosmetykami w dużym domu towarowym.

Ale smutna prawda jest taka, że choć wiele osób uważa, że pomoże to pielęgnacji skóry wniknąć głębiej, zmuszając ją do tego. To silne pocieranie powoduje również, że delikatna skóra zostaje zepchnięta w fałdy, co z czasem pozostawia na twarzy fałdy i drobne zmarszczki, jak te spowodowane powtarzającą się mimiką twarzy.

Widzisz, skóra jest delikatnym organem; tak, jest to jeden z naszych największych organów, a sposób, w jaki ją traktujemy może albo zapobiegać i utrzymywać w dobrym stanie, albo wywoływać i powodować uszkodzenia. Agresywne pocieranie powoduje reakcję zapalną pod skórą, która pogarsza warunki skórne i może również powodować przedwczesne starzenie się skóry. Co więc powinnaś robić?


Oczyszczaj twarz jak profesjonalista - okrężnymi ruchami
Co masz na myśli, oczyszczając moją twarz jak profesjonalista? Jak trudne może być umycie twarzy? Czyż nie jest to proste? Cóż, istnieje sposób, aby oczyścić skórę prawidłowo, i nie, to nie obejmuje korzystanie z mydła bar i wody, chyba że chcesz zepsuć swoją równowagę PH skóry, która pozwala na więcej bakterii i drożdży wzrostu, co prowadzi do podrażnień skóry i breakouts.

Prawidłowe usuwanie makijażu i innych zanieczyszczeń, na które narażona była Twoja skóra, to różnica między zdrową, świecącą skórą a starzejącą się, suchą i trądzikową.

Nakładając pieniący się preparat oczyszczający, staraj się wykonywać ruchy okrężne. Albo za pomocą urządzenia z miękkim włosiem, albo opuszkami palców. Niezależnie od tego, co robisz, unikaj używania ściereczek do mycia, ponieważ mogą one być zbyt agresywne, ponieważ większość ludzi używa ich w niewłaściwy sposób i kończy się to ciągnięciem i szarpaniem skóry (co również prowadzi do przedwczesnego starzenia się).

Należy myć twarz przez około 30 do 60 sekund. Stosuj półkola po bokach nosa i duże koła w górę i na zewnątrz przez czoło. Spłucz chłodną wodą i osusz twarz czystym ręcznikiem, aby uniknąć podrażnień.

Kolejnym produktem do oczyszczania twarzy okrężnymi ruchami jest tonik. Tonery są doskonałe do:
  • Po oczyszczaniu.
  • Pomagają usunąć wszelkie pozostałości z Twojej skóry.
  • Usuwają nadmiar sebum ze skóry, równoważąc jego produkcję.
  • Łagodzenie, napinanie skóry i obkurczanie porów.
  • Przygotowuje skórę do lepszego wchłaniania innych produktów do pielęgnacji skóry, dając efekt zwilżonej skóry.

Najlepszym sposobem na zastosowanie toniku do twarzy jest użycie płatka kosmetycznego i ponowne nałożenie go delikatnymi, kolistymi ruchami.

Nakładanie serum pielęgnacyjnego i kremów nawilżających poprzez ich wklepywanie
Po zastosowaniu toniku, należy nałożyć serum pielęgnacyjne. Sztuką jest nadanie priorytetu najważniejszym składnikom aktywnym; to właśnie ich chcesz użyć w pierwszej kolejności, ponieważ mają one wniknąć głębiej w skórę, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Podczas nakładania używaj opuszków palców, wklepując go, a następnie wygładzając, ale nie dokładnie, ponieważ najlepiej jest pozwolić formule wchłonąć się sama. (plus, nie chcesz marnować go na palcach).

Niektóre inne produkty pielęgnacyjne, takie jak Duac na trądzik lub Retinol na receptę, który pomaga poprawić drobne zmarszczki, teksturę i koloryt, muszą być nakładane ostrożnie. Ponieważ produkty te są bardziej skoncentrowane, należy je wklepać w obszar leczenia podczas nakładania. Osobiście lubię używać do tego celu palców, dzięki czemu nie marnuję żadnego produktu.

Następnie chcesz uszczelnić te zabiegi z kremem nawilżającym z mocniejszym naciskiem poprzez umieszczenie rąk w pozycji modlitewnej, przesuwaj się od środka twarzy na zewnątrz.

I pamiętaj, wybierając krem nawilżający, jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich. Utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry jest niezbędne dla zdrowej, młodo wyglądającej skóry. Jednak większość osób nie wie, co się stanie, jeśli nie zastosujesz go prawidłowo lub wybierzesz niewłaściwą formułę.

W zależności od rodzaju skóry, źle dobrany produkt i niechlujna aplikacja mogą prowadzić do zwiotczenia skóry, wyprysków lub suchej, popękanej skóry, która może umożliwić bakteriom przedostanie się do bariery wilgoci, powodując stany zapalne, zaczerwienienia, a nawet infekcje. Dlatego upewnij się, że znasz swój typ skóry (skóra tłusta, skóra wrażliwa, skóra sucha itp.).

Zadbaj o swoje oczy, wklepując krem pod oczy
Skóra wokół oczu jest znacznie cieńsza, przez co jest bardziej podatna na wysuszenie i szybciej pojawiają się na niej oznaki starzenia. Brak snu, mrużenie oczu i ciągły ruch gałek ocznych również przyspieszają pojawianie się linii i zmarszczek.

Ze względu na delikatną skórę, nakładanie produktu pod oczy jest jednym z najważniejszych, ponieważ oczy są jedną z pierwszych rzeczy, które ludzie widzą, a także jednym z pierwszych obszarów, na których widoczne są oznaki starzenia. Dlatego zalecamy używanie palca serdecznego, aby uzyskać jak najdelikatniejszy dotyk. Nakładaj krem pod oczy DABBING, lekko naciskając. Ciężka dłoń może szarpać i ciągnąć delikatną skórę; może również spowodować dalsze podrażnienie okolic oczu, co jest ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, więc bądź ostrożna.

Zmiany starzeniowe w skórze
Z biegiem latskóra każdego człowiekazmienia się. Dlatego też, nakładając produkty do pielęgnacji skóry o działaniu przeciwstarzeniowym, nigdy nie chcesz ciągnąć skóry w dół szybkimi ruchami. Zamiast tego, należy stosować delikatny nacisk (naciskając lub wklepując) w kierunku okrężnym do góry.

Pomyśl o liftingu skóry, który jest potrzebny skórze dojrzałej, ponieważ poziom kolagenu i elastyny w skórze właściwej ulega rozpadowi, a w rezultacie skóra jest mniej jędrna i elastyczna. Jak stara gumka, jest mniej zdolna do opierania się grawitacji, co powoduje, że zamiast się odbijać, obwisa.

Każde pociąganie skóry w dół może przyspieszyć jej opadanie. Nakładając produkty do pielęgnacji skóry w górę, działasz wbrew grawitacji i poprawiasz elastyczność, zapobiegając przedwczesnemu starzeniu się.

Mamy nadzieję, że widzisz, że sposób stosowania produktów do pielęgnacji skóry jest równie ważny jak ich skład. Dotyczy to również innych produktów, o których nie wspomnieliśmy, takich jak krem na noc, olejki do twarzy, balsamy oczyszczające, chemiczne środki złuszczające i Twój filtr SPF 30.

A teraz, proszę, rozpieszczaj swoją skórę i chwal się wiedzą na temat pielęgnacji skóry.