Porady dla mężczyzn, jak najlepiej się ogolić

Dlaczego wydaje się, że wielu mężczyzn nienawidzi golenia, skoro wiem, że mój tata golił się codziennie prostą maszynką? Aby odpowiedzieć na to pytanie, poprosiłem mojego chłopaka i kilku jego przyjaciół o odpowiedzi, ponieważ chciałem uzyskać więcej niż jedną perspektywę. I wniosek, do którego doszedłem, jest taki, że większość mężczyzn postrzegała to jako krwawą salę tortur. Ok, idę trochę za burtą, ponieważ wszystko, co myślałem, słysząc odpowiedzi było, chłopaki, spróbuj dostać wosk do usuwania włosów!
Ale w całej powadze. Wspólne odpowiedzi dotyczyły problemów, które pojawiły się podczas golenia lub po nim. Dlatego też skontaktowałem się z kilkoma ekspertami, aby pomogli mi lepiej zrozumieć najczęstsze problemy z goleniem u mężczyzn i jak je rozwiązać, aby zapewnić wam najlepsze wskazówki dotyczące golenia.

Nie gol się od samego rana
Wiem, co myślisz. Mam tylko tyle czasu, zanim będę musiała być w pracy. To szybki prysznic, golenie, stylizacja, spryskanie się wodą kolońską Ed Hardy i za drzwi. Nie wstaję kilka godzin wcześniej jak wy, kobiety, żeby przygotować się na cały dzień.

Cóż, uspokój się, bo mówię tylko o 10 minutach. Kiedy się budzisz, Twoja skóra jest obrzmiała, więc musisz pozwolić jej się trochę uspokoić, jeśli chcesz mieć mniej rys. Zamiast tego, pierwsza rzecz, wypić trochę kawy!

Najczęstsze problemy z goleniem u mężczyzn
To przyszedł z wielu różnych sugestii. Więc podzielę się kilkoma z nich.

Po pierwsze, te kłopotliwe wrastające włoski. Wspólnym wnioskiem wszystkich, z którymi rozmawiałem jest to, że niektórzy mężczyźni będą mieli wrastające włoski bez względu na to, czego spróbują. Mój chłopak może to potwierdzić!

Istnieją jednak pewne wskazówki, które możesz zastosować, aby zminimalizować te problemy i cieszyć się bardziej komfortowym goleniem.

Jak leczyć wrastające włoski po goleniu?

Przy goleniu wszystko zależy od kąta nachylenia.
Zrozum, że włosy rosną, jak chcą. Nie zawsze jest to spójne; pod kątem 90 stopni niektóre lubią się kręcić, co sprawia, że te złe chłopaki łatwiej podrażniają skórę i stają się wrastającymi włosami. Zwróć więc uwagę.

Kierunki
Tak, wiem, że mężczyźni nie potrzebują pomocy z kierunkami! Jednak w przypadku golenia niektórzy mężczyźni potrzebują pomocy z kierunkiem. Jak większość myśli, ponieważ mogą one uzyskać bliższe golenie, jeśli pójdziesz wbrew. Jednak zwiększasz prawdopodobieństwo poparzenia brzytwą lub wrastania włosków.

Prawidłowy kierunek, który pozwoli uniknąć podrażnień to golenie z włosem - czyli zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa.

Wiedza to prysznic
Yep, trochę humoru. Ale zalecany czas na golenie to ten, kiedy jesteś pod prysznicem lub po, ponieważ ciepła woda otworzy twoje pory i stworzy czystszą powierzchnię do golenia.

Ochłoń trochę
Wiem, że to pewnie wyda się hipokryzją, bo właśnie powiedziałem o prysznicu. Ale gorąca woda może nadmiernie wysuszyć skórę, co prowadzi do podrażnień, w tym drobnych naczyń krwionośnych w pobliżu powierzchni skóry pęka (teraz możesz krzyczeć jak dziewczyna). Więc trzymać z ciepłą na skórze twarzy.

Zmiękczaj włosy na twarzy
Zmiękczanie zarostu w przypadku włosków, które mają tendencję do kręcenia się, może zapobiec wrastaniu włosków. Po namoczeniu w wodzie włosy pęcznieją i miękną, co ułatwia ostrzom maszynki cięcie. Pamiętaj też o użyciu kremu do golenia, który pomoże utrzymać wodę na włosach.

Jak bezpiecznie używać brzytwy podczas golenia twarzy?

Podczas golenia zachowaj postawę żółwia.
Porada 1: Wolno i spokojnie wygrywa
Faceci, którzy cierpią z powodu poparzenia brzytwą, to zazwyczaj ci, którzy golą się z prędkością 100mph i używają długich, zamaszystych pociągnięć. Aby spowolnić ten proces, należy golić się krótkimi pociągnięciami, najlepiej o długości około 2 cm.

Porada 2: Nie ma czasu na poranną przebieżkę
Niestety, nie ma tu szybkich zwrotów akcji, ponieważ kolejnym częstym błędem jest to, że wielu mężczyzn nakłada krem do golenia i natychmiast zaczyna się golić. STOP. Zamiast tego zrób kilkuminutową przerwę, aby krem do golenia wchłonął się i zmiękczył zarost - nie chcesz przecież czuć się jak przy goleniu jeżozwierza.

Mocniej nie znaczy lepiej
Chłopcze, czy to może być lekcja dla mężczyzn z wielu rzeczy. Ale w przypadku golenia, chcesz naciskać, a nie pchać.

Według dermatologów i fryzjerów, z którymi rozmawiałem, wszyscy zgodzili się, że większość mężczyzn myśli, że musi mocniej naciskać, aby uzyskać dokładniejsze golenie.

Może niektórzy mają to po tacie, który używał starszych maszynek, ale dzisiejsze maszynki są stworzone do pracy z minimalnym naciskiem. Ułatwiają golenie poprzez proste naciśnięcie, aby utrzymać ostrze w prawidłowym kontakcie ze skórą. Chłopaki, choć wiemy, że lubicie mieć kontrolę, to nie czas na to. Zamiast tego pozwólcie ostrzom wykonać swoją pracę.

Zachowaj najlepsze na koniec
Obszar wokół ust może być wrażliwy. Goląc górną wargę i okolice ust pod koniec golenia, pozwolisz żelowi do golenia dłużej wsiąknąć w skórę, co jeszcze bardziej zmiękczy zarost i ułatwi golenie.

Nie spiesz się z pielęgnacją skóry
Wiem, że niektórzy z was myślą, Barbie, to głupie gadanie, ale sarkastycznie myślę, ostatnio patrzyłem, mężczyźni mają skórę.

Rozumiem, że pielęgnacja skóry może być przytłaczająca, dlatego proponuję podejście typu "czołgaj się, chodź, biegaj", jeśli chodzi o pielęgnację urody. Większość mężczyzn zrezygnuje przed rozpoczęciem, jeśli schemat będzie zbyt skomplikowany.

Jest to posiadanie odpowiedniego nastawienia, na początek, zamiast patrzeć na to jako anti-aging i że "musisz" mieć rutynę pielęgnacji skóry.

Spójrz na pielęgnację skóry w taki sam sposób, w jaki dbasz o swój samochód lub dom - poprzez utrzymanie i konserwację.

Na przykład, złuszczanie. Środki złuszczające są dla pielęgnacji skóry tym, czym szlifierka dla szpachlowania ścian. Usuwają one wszelkie zanieczyszczenia (martwe komórki skóry i zatkane pory), pozostawiając gładszą, bardziej miękką powierzchnię. To pozwoli Ci na dokładniejsze golenie, co równa się gładszej, młodziej wyglądającej skórze.

Nawilżaj, nawilżaj, nawilżaj
Golenie może usunąć nie tylko włosy: może również usunąć wilgoć, pozostawiając skórę napiętą, suchą i w stanie zapalnym. Po goleniu zastosuj produkt nawilżający, aby uzupełnić wilgoć w skórze.

Podobnie jak w przypadku ochrony skórzanego płaszcza lub opon samochodowych. Twoja skóra potrzebuje regularnej ochrony, aby zachować świeży wygląd dzięki balsamowi po goleniu, olejkom przed goleniem i nawilżającym żelom do golenia.

Przyjdź uzbrojony w
arsenałNie
chodzi
tu o broń palną, ale raczej o arsenał przyborów do golenia. Nie chcesz oszczędzać. Dlatego zainwestowanie w dobrej jakości maszynkę


do golenia jest koniecznością, aby uniknąć zadraśnięć, oparzeń i innych problemów skórnych.


Subskrypcja Blue Shave Club
Oprócz powyższych wskazówek, najlepszym sposobem na dokładne golenie jest użycie ostrego, czystego ostrza lub wkładu. A pudełka subskrypcyjne brzytwy, takie jak The Blue Shave Club, są tutaj na ratunek!

Wszyscy tam byliśmy: Masz szufladę pełną maszynek do golenia i żadna z nich nie wydaje się wykonywać swojej pracy. Albo, gdy spóźniasz się do pracy, zdajesz sobie sprawę, że zużyłaś ostatnie dobre ostrze.

Subskrypcja brzytwy, gdzie dostajesz nowe ostrza dostarczane do drzwi zanim się skończą, jest warta zapisania się, ponieważ każdy mężczyzna zasługuje na wysokiej jakości golenie, a ten zestaw od Blue Shave zapewni właśnie to.

Wysokiej jakości żyletki
Blue Shave Club dostarcza co miesiąc zapas 5 ost rzy do maszynki do golenia, dzięki czemu możesz golić się precyzyjnie i starannie. 5 ostrzy posiada pasek smarujący, który zmniejsza tarcie i podrażnienia, specjalnie zaprojektowany dla precyzyjnego golenia, które wymaga mniejszej ilości pociągnięć. Ponadto...

  • Jest doskonała dla osób z dłuższym i grubszym włosem
  • Ma ostre i precyzyjne ostrza
  • Łatwa do spłukiwania i czyszczenia
  • Oferuje wąski profil, który sprawdza się w miejscach trudniejszych do ogolenia

Wysokiej jakości rączka maszynki
Każde ostrze potrzebuje swojej rączki, a czasy chwytania brzytwy i dążenia do tego, co najlepsze, już minęły. As Blue Shave oferuje ważoną rączkę maszyn ki z teksturowanym gumowym uchwytem, dzięki czemu nie ma ona tendencji do wyślizgiwania się z mokrych dłoni.

Mój chłopak uwielbiał ciężkość niebieskiej rączki do golenia, ponieważ dzięki niej kontrola była znacznie łatwiejsza. Rączka maszynki wielokrotnego użytku i wymienne ostrza umożliwiają golenie tych delikatnych i trudno dostępnych miejsc nad wargą lub na krawędzi bokobrodów, co pozwala na bezpieczne i dokładne wykończenie golenia, nawet w przypadku osób o wrażliwej skórze, takich jak on.


Zainwestuj w pędzel do golenia
Twoja brzytwa zasługuje na idealnego partnera, a pędzle do golenia to idealne połączenie! To najlepszy sposób na stworzenie bogatej, kremowej piany, która wspomaga wzrost włosów w przygotowaniu do golenia! Pędzle do golenia pomagają również złuszczać skórę! Widzisz, jak przemyciłem tam trochę pielęgnacji skóry?

Nie ma już wymówek, że zabrakło Ci dobrej maszynki do golenia, ponieważ Blue Shave Club jest tutaj na ratunek. Aha, i zrobisz też coś dobrego, ponieważ ta subskrypcja ma misję społeczną, aby wspierać tych w niebieskim kolorze, naszych stróżów prawa. 10% swoich dochodów przekazują na różne grupy wspierające stróżów prawa.

Twoja skóra może być czysta i ogolona, ale czy Twój ręcznik jest czysty?
Po goleniu twarzy najlepiej osuszyć ją czystym ręcznikiem, ale czy Twoja ściereczka jest czysta? Ścierki mogą stać się idealnym miejscem do zagnieżdżenia się pleśni, bakterii i innych. Ostatnią rzeczą, jaką chcesz zrobić, to umieścić je z powrotem na swojej czystej, ogolonej twarzy i otwartych porach.

Tak, to może wydawać się proste, ale musisz używać czystego, świeżego ręcznika po każdym goleniu, ponieważ oprócz infekcji i skaz, bakterie mogą powodować stany zapalne, które również mogą prowadzić do przedwczesnego starzenia się!

Podsumowując
Nawet jeśli golisz się od lat, to to czego się nauczyłeś nie było tak dogłębne jak powyżej. A powinno być, łącznie z najlepszymi narzędziami, takimi jak abonament na idealne golenie.

Teraz masz szansę nadrobić zaległości. Zrezygnuj z cienia na rzecz możliwości pokazania wyrzeźbionej szczęki i rozważ te wskazówki dotyczące golenia dla mężczyzn od Barbie's Beauty Bits, aby uzyskać najlepsze golenie.