Przeszczep nano-tłuszczu Vs. Dermal Fillers, co jest lepsze dla odmłodzenia twarzy

Co jest lepsze w przypadku odmładzania twarzy - przeszczep nanotłuszczu czy wypełniacze dermalne? Zanim odpowiemy na to pytanie, zobaczmy, jak wielu z was może się z tym utożsamić.

Czy kiedykolwiek widziałeś siebie na zdjęciu na Facebooku i pomyślałeś, że coś w Twojej twarzy wygląda starzej lub jest bardziej zmęczona niż Ty sam? Idąc o krok dalej, dla tych, którzy są na tych licznych rozmowach, którzy mogą zauważyć pewne nieprzyjemności, takie jak luźne zwiotczenie skóry wokół ust, spłaszczone policzki, a nawet lekkie oznaki tworzenia się podgardla?

Cóż, piękności, nie jesteście same, ponieważ to, czego doświadczacie, to utrata objętości twarzy, a istnieją zabiegi odmładzające twarz, które mogą w tym pomóc. Zanim jednak do nich przejdę, my w Barbie's Beauty Bits uważamy, że ważne jest, abyś zrozumiała, dlaczego ta zmiana ma miejsce, aby ci, którzy mogą chcieć dodać objętości, poprawić teksturę skóry itp. mogli lepiej zrozumieć opcje, powody i wyniki.

Co powoduje utratę objętości twarzy
Jednym z szybkich sposobów, aby wyglądać starzej niż jesteś, są zmiany w strukturze, kształcie i objętości naszej skóry. Zmiany te wynikają z utraty kolagenu, elastyny i tkanki tłuszczowej, które kiedyś nadawały skórze młodzieńczy wygląd.

Pomyśl o okrągłych, pełnych policzkach, gładkiej skórze, a nawet o czymś, co kiedyś nazywałam górną wargą. I zgadnij co, ta utrata objętości może zacząć się już w wieku 30 lat. Zgadza się, badania wykazały, że w wieku 35 lat nasz naturalny proces starzenia się powoduje utratę około 10% objętości twarzy, z dodatkowymi 5-10% tłuszczu na twarzy co 5-10 lat. Oznacza to, że w wieku 55 lat, wielu z nas może stracić 40% objętości twarzy, powodując, że nasze policzki opadają i obwisają, oczy zaczynają wydawać się szkliste i inne oznaki starzenia się.

Dodaj do tego stres, zmiany hormonalne i czynniki środowiskowe, takie jak makijaż, dym papierosowy i nadmierna ekspozycja na słońce. Twoja skóra stanie się luźniejsza, cieńsza i bardziej szorstka. Wiele osób zostaje z czymś więcej, niż się spodziewały.

Więc, jakie zabiegi możemy uzyskać, które mogą pomóc w utracie objętości twarzy?

Niezależnie od tego, czy zmagacie się z bladymi, zapadniętymi oczodołami, przerzedzonymi ustami, spłaszczonymi policzkami, wydrążonymi skroniami, czy luźną, obwisłą skórą wokół linii żuchwy, znaną również jako jowls. Dwa główne środki kosmetyczne to stosowanie wypełniaczy iniekcyjnych, które znacznie poprawią wygląd Twojej twarzy: Nano przeszczep tłuszczu i wypełniacze dermalne.

Aby pomóc mi podzielić się z Wami tymi odpowiedziami, skontaktowałam się z Dr David Sieber Plastic Surgery w San Francisco . Zobaczmy, co miał do powiedzenia na ten temat.

Przeszczep nanotłuszczu a wypełniacze dermalne - która procedura jest lepsza, aby pomóc w utracie objętości twarzy?

Jeśli kiedykolwiek widziałeś chirurga plastycznego o kwestii utraty objętości twarzy, prawdopodobnie już wymienił obie te procedury jako opcje. Mimo to, możesz mieć kilka pytań dodatkowych - a mianowicie: Jaka jest różnica między przeszczepem nano tłuszczu a wypełniaczami skórnymi? Co działa lepiej? Który wygląda bardziej naturalnie? I która z nich jest trwalsza?

W dalszej części artykułu omówimy podstawy każdej z tych procedur, a następnie najważniejsze wady i zalety, tak abyśmy mogli odpowiedzieć na wszelkie pytania, jakie możesz mieć na temat przeszczepu nano-tłuszczu i wypełniaczy skórnych. Pod koniec tego artykułu, będziesz miał silne zrozumienie swoich opcji dotyczących utraty objętości twarzy i będzie w stanie podjąć rozsądną decyzję naprzód.

Dlaczego wraz z wiekiem tracimy objętość twarzy?
Krótko poruszyłam ten temat powyżej. Zobaczmy jednak, jak dr David Sieber rozwinie tę kwestię dalej.

Zanim będziemy mogli przeanalizować zalety i wady przeszczepu nano-tłuszczu vs. wypełniaczy dermalnych, ważne jest, aby mieć solidne zrozumienie samego procesu starzenia się. Każdy wie, że nasze twarze zmieniają się wraz z wiekiem. Ale co tak naprawdę dzieje się pod skórą?

Na początek, kiedy jesteś młody, masz przeważnie równomiernie rozłożony tłuszcz, a pewne kieszenie tłuszczowe ładnie wypełniają wszystkie właściwe obszary: policzki, czoło, usta, skronie i okolice oczu. Jednak wraz z grawitacją i upływem czasu, niewielkie ilości tłuszczu mają tendencję do przesuwania się w dół. Powoduje to powstawanie worków pod oczami, tworzenie się podgardla w okolicach podbródka i szyi, gromadzenie się luźnej skóry w dolnej części twarzy oraz zbijanie się tłuszczu w niewygodnych miejscach.

W rezultacie skóra często staje się cienka i koścista, policzki wydrążone, a także wygląda na ogólnie zmęczoną i ponurą.

Na szczęście te oznaki starzenia się można zniwelować za pomocą przeszczepu nano-tłuszczu lub wypełniaczy dermalnych.

Zalety i wady przeszczepu nano-tłuszczu Vs. Dermal Fillers

Proces odmładzania skóry zależy od wielu czynników, ale większość zdrowych dorosłych osób jest dobrymi kandydatami do przeszczepu nano-tłuszczu lub wypełniaczy skórnych. Przyjrzyjmy się każdemu z tych wypełniaczy do twarzy.

Czym jest przeszczep nano-tłuszczu?
Klucz do odmłodzenia twarzy może być już ukryty w Twoim ciele dzięki przeszczepowi tłuszczu (znanemu również jako transfer tłuszczu). Proces ten może być wykonywany na wielu częściach ciała, w tym na piersiach, pośladkach, udach i nie tylko. Polega on na wstrzyknięciu komórek tłuszczowych (żywych) z jednego obszaru ciała do drugiego.

Na przykład, jeśli masz nadmiar tkanki tłuszczowej na biodrach/udach, który chciałabyś zredukować, a jednocześnie chciałabyś zwiększyć objętość swoich piersi, możemy pobrać tłuszcz z Twoich bioder (poprzez liposukcję), zebrać go i przetworzyć, a następnie przenieść do Twoich piersi.

Przeszczep nano-tłuszczu jest bardzo podobny. Kluczową różnicą pomiędzy nano przeszczepem tłuszczu a tradycyjnym przeszczepem tłuszczu jest wielkość przeszczepów. W przypadku nano-tłuszczu stosowane są niezwykle małe rozmiary cząsteczek. Wynika to z faktu, że mniejsze cząsteczki tłuszczu są najlepsze do wstrzykiwania w skórę twarzy, naprawiając problemy skóry twarzy - a mianowicie utratę objętości, drobne linie i zmarszczki oraz blizny.

Ważne jest, aby pamiętać, że zawsze istnieje pewien poziom reabsorpcji, jeśli chodzi o przeszczep tłuszczu. Oznacza to, że nie cały przetransferowany tłuszcz przetrwa; niektóre z nich obumrą, a Twój organizm wchłonie je ponownie. Jest to całkowicie normalne, a Twój chirurg przewidzi ten problem poprzez nieznaczne przekroczenie ilości tłuszczu, który zostanie przeniesiony.

Wykorzystanie własnego tłuszczu do odmłodzenia twarzy...Zalety przeszczepu nano-tłuszczu w celu poprawy utraty objętości twarzy

 • Wykorzystuje własne komórki macierzyste pochodzące z tłuszczu w celu odmłodzenia i poprawy ogólnego tonu, tekstury i wyglądu starzejącej się lub uszkodzonej słońcem skóry. Najlepsze w przypadku znacznej utraty objętości twarzy
 • Zwykle tańsze niż wypełniacze
 • Pobieranie niechcianego tłuszczu jest prostym procesem (zazwyczaj nie ma niedoboru tłuszczu do transferów na twarz)
 • Obszar, z którego pobierany jest tłuszcz może wydawać się szczuplejszy i bardziej konturowy
 • Długotrwały (zwykle działa dłużej niż wypełniacze skórne)
 • Bonus: Mogą być nawet stosowane jako alternatywa dla zastrzyków takich jak Botox w celu poprawy wyglądu linii i zmarszczek wokół czoła i oczu.

Wady przeszczepu nano-tłuszczu w celu poprawy utraty objętości twarzy

 • Opuchlizna i zasinienia po zabiegu mogą utrzymywać się dłużej niż w przypadku wypełniaczy skórnych
 • Procedura usuwania tłuszczu wymaga zwykle zastosowania znieczulenia.
 • Długotrwały zabieg dla osób, które chcą wypróbować swoje możliwości.

Czym są wypełniacze dermalne?
Wypełniacze skórne to substancje chemiczne stosowane w celu poprawy wyglądu twarzy w pewien sposób. Zazwyczaj wypełniacze stosuje się w celu wygładzenia drobnych linii i zmarszczek, ale mogą one być również niezwykle skuteczne w dodawaniu pulchności w miejscach, gdzie objętość została utracona w wyniku starzenia się lub znacznej utraty wagi.

Większość wypełniaczy dermalnych jest wykonana z kwasu hialuronowego (HA), ale istnieje kilka różnych rodzajów, wśród których znajdują się tak rozpoznawalne marki jak Juvéderm, Restylane i Sculptra.

HA występuje naturalnie w skórze i jest odpowiedzialny za nawilżenie i pulchność. Twój chirurg kosmetyczny zdecyduje, który wypełniacz najlepiej sprawdzi się w przypadku Twoich obszarów problemowych i ostatecznych celów. Niektóre wypełniacze najlepiej sprawdzają się w obszarach takich jak okolice pod oczami, podczas gdy inne lepiej sprawdzają się w okolicach ust, wzdłuż linii żuchwy lub na policzkach.

W przeciwieństwie do procesu przeszczepu tłuszczu, wypełniacze dermalne nie wymagają znieczulenia, ponieważ nie ma etapu liposukcji. Proces ten jest szybki i prosty, a jego wykonanie trwa zazwyczaj zaledwie 30 minut i odbywa się w gabinecie chirurga plastycznego.

Zalety wypełniaczy dermalnych dla poprawy utraty objętości twarzy

 • Opłacalny sposób na "przetestowanie" metod odmładzania twarzy
 • Dobry do "małych zadań" (na przykład dodanie objętości ustom)
 • Wypełniacze dodają objętości, wygładzają fałdy na twarzy, poprawiają niedoskonałości konturu i zmniejszają zmarszczki.
 • Szczególnie korzystne w przypadku konturowania okolic oczu - doskonałe w przypadku zapadniętych, ponurych oczu z ciemnymi obwódkami
 • Nie są potrzebne żadne środki znieczulające
 • Czas rekonwalescencji jest szybki

Wady wypełniaczy dermalnych poprawiających objętość twarzy

 • Nie jest tak długotrwały jak przeszczep tłuszczu (skóra w końcu wchłonie wypełniacze i będzie wymagać dodatkowych wypełniaczy, aby utrzymać objętość)
 • Długoterminowy koszt może być droższy niż proces transferu tłuszczu, ponieważ trzeba go wykonywać częściej
 • Chociaż wypełniacze są uważane za bezpieczne, wstrzykujesz obcą substancję do swojego ciała. substancję do Twojego ciała. Ważne jest, aby wybrać wykwalifikowanego chirurga plastycznego chirurga plastycznego do wykonania tej procedury, aby zapewnić, że jest to zrobione prawidłowo.

Podsumowując...Przeszczep nanotłuszczu Vs. Dermal Fillers, co jest lepsze?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ oba zabiegi świetnie sprawdzają się w odmładzaniu twarzy. Celem przy podejmowaniu decyzji jest przyjrzenie się zaletom i wadom obu zabiegów i sprawdzenie, który z nich lepiej pasuje do Twojego stylu życia.

Więcej informacji na temat chirurga plastycznego z San Francisco, dr Davida Siebera i jego praktyki
Dr David Sieber jest certyfikowany zarówno przez American Board of Surgery, jak i American Board of Plastic Surgery, co czyni go jednym z niewielu podwójnie certyfikowanych chirurgów plastycznych i rekonstrukcyjnych w San Francisco Bay Area.

Po ukończeniu Loyola University-Stritch School of Medicine dr Sieber udał się do Loyola University Medical Center, aby odbyć pięcioletnią rezydenturę w zakresie chirurgii ogólnej. Następnie odbył trzyletnią rezydenturę z zakresu chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej na Uniwersytecie Minnesoty oraz roczne stypendium z zakresu chirurgii estetycznej na Uniwersytecie Texas Southwestern w Dallas.

Wśród swoich licznych wyróżnień, w 2015 roku dr Sieber otrzymał nagrodę za najlepszą pracę naukową od redakcji Aesthetic Surgery Journal. Był odbiorcą inauguracyjnego stypendium Frederic Brandt, MD Memorial Scholarship. Obecnie zasiada w komisjach Amerykańskiego Towarzystwa Estetycznej Chirurgii Plastycznej (ASAPS) oraz Fundacji Edukacji i Badań nad Chirurgią Estetyczną (ASERF).

Aby uzyskać więcej informacji o doktorze Sieberze, odwiedź stronę internetową jego praktyki w Dr. David Sieber Plastic Surgery w San Francisco.

Referencje:

Dermal
FillersPrzeszczep
tłuszczu