10 najpopularniejszych pytań dotyczących implantów piersi


10 najpopularniejszych pytań dotyczących implantów piersi, na które odpowiada dr Raj, chirurg plastyczny w Dallas, Texas

Od ponad 10 lat powiększanie piersi jest jedną z najbardziej popularnych procedur chirurgii plastycznej w Ameryce. Wiele kobiet chce zwiększyć rozmiar swoich piersi, jednocześnie poprawiając ich wygląd w miarę starzenia się, a implanty piersi to bezpieczny i skuteczny sposób na poprawę ich kształtu.

Przed wszczepieniem implantów piersi możesz mieć kilka pytań dotyczących zabiegu. Poniżej znajduje się 10 najbardziej popularnych pytań dotyczących powiększania piersi.

Nr 1: Co powinnam wiedzieć przed wszczepieniem implantów piersi?
Odpowiedź: Po pierwsze, należy pamiętać, że powiększanie piersi to poważna operacja i będzie Pani potrzebowała czasu na powrót do zdrowia. Większość pacjentek dochodzi do siebie po około miesiącu, ale wiele zależy od Ciebie.

Nr 2: Sól fizjologiczna i silikon... Który rodzaj implantów piersi jest najbardziej naturalny?
Odpowiedź: Od implantów z soli fizjologicznej po silikonowe, implanty piersi zostały udoskonalone w ostatnich latach, ale większość chirurgów plastycznych nadal twierdzi, że silikonowe implanty typu "gummy bear" są najbardziej zbliżone do naturalnych piersi.

Nr 3: Czy moje implanty piersi będą musiały być kiedyś wymienione?
Odpowiedź: Tak. Nowoczesne implanty piersi mogą wytrzymać bardzo długo, ale większość z nich trzeba wymieniać co 10-15 lat. Najlepiej jest wykonywać coroczne badania kontrolne, aby sprawdzić, jak się trzymają Twoje obecne implanty piersi.

Nr 4: Czy w przyszłości będę musiała poddać się dodatkowej operacji piersi?
Odpowiedź: Niektórym kobietom implanty mogą służyć przez całe życie, ale chirurdzy twierdzą, że nie powinnaś się tego spodziewać. Prawdopodobnie w późniejszym okresie życia będziesz potrzebowała dodatkowej operacji piersi, aby wymienić implanty.

Nr 5: Czy będę mogła karmić piersią po wszczepieniu implantów?
Odpowiedź: Tak, większość kobiet może karmić piersią po operacji wszczepienia implantów piersi. Jednak podczas konsultacji dotyczącej powiększania piersi powinnaś porozmawiać o tym z chirurgiem, ponieważ będzie to miało wpływ na miejsce nacięcia.

Nr 6: Czy implanty sprawią, że mammografia będzie mniej dokładna w wykrywaniu raka piersi?
Odpowiedź: Tak, implanty piersi sprawiają, że mammogramy są trudniejsze do odczytania. Ale dobrą wiadomością jest to, że u pacjentek z implantami piersi do wykrywania raka piersi można użyć rezonansu magnetycznego lub sonogramu.

Nr 7: Jak długo powinnam brać wolne od pracy?
Odpowiedź: Powiększanie piersi to poważny zabieg chirurgiczny, dlatego powinnaś zaplanować co najmniej tygodniową przerwę w pracy. Jeśli pracujesz w domu, być może będziesz mogła wziąć tylko dzień lub dwa wolnego.

Nr 8: Jakie implanty wyglądają najbardziej naturalnie?
Odpowiedź: Chirurdzy mają różne opinie, ale wielu twierdzi, że wszczepienie implantów silikonowych pod mięsień często wygląda jak naturalne piersi. Wybór rozmiaru implantu proporcjonalnego do Twojego ciała również ma znaczenie dla bardziej naturalnie wyglądającego rozmiaru piersi.

Nr 9: Co się stanie, jeśli nie wymienisz implantów piersi?
Odpowiedź: Jeśli w końcu nie wymienisz implantów, ryzyko powikłań związanych z piersiami wzrasta. Jednym z najczęstszych problemów jest przykurcz kapsularny, kiedy to tkanka bliznowata wokół implantu kurczy się i uszkadza go.

Nr 10: Jaki typ implantów piersi wytrzymuje najdłużej?
Odpowiedź: Bez względu na to, jaki rodzaj implantu wybierzesz, jest rzeczą oczywistą, że w końcu będzie on musiał zostać wymieniony. Szansa na pęknięcie implantu wzrasta o jeden procent każdego roku, a im starsze są Twoje implanty, tym większe jest ryzyko ich pęknięcia lub innych komplikacji. Większość implantów wymaga wymiany po 10-15 latach, ale niektóre mogą wytrzymać ponad 20 lat.

Operacja wszczepienia implantów piersi jest popularną i bezpieczną procedurą. Jeśli jednak będziesz pamiętać o powyższych informacjach, będziesz mogła przystąpić do zabiegu z jak największą ilością informacji.

O chirurgu plastycznym w Dallas, Raja Mohan, MD
Dr Raja Mohan jest wysoce wykwalifikowanym, certyfikowanym chirurgiem plastycznym z wieloletnim stażem w zakresie chirurgii rekonstrukcyjnej i estetycznej twarzy i ciała. Dr Raj jest jednym z niewielu chirurgów kosmetycznych w rejonie Fort Worth i Dallas z takim doświadczeniem w zakresie estetycznej chirurgii plastycznej.

Dr Raj oferuje również pacjentom najnowocześniejsze, nieinwazyjne procedury z użyciem wypełniaczy skórnych w płynnej rynoplastyce, peelingi chemiczne i laserowy resurfacing skóry.

Ukończył studia licencjackie z matematyki na MIT i zainteresował się chirurgią plastyczną. Dr Raj uzyskał dyplom lekarza na University of Miami Miller School of Medicine.

Aby dowiedzieć się więcej o chirurgii plastycznej Dr Raj w Dallas, odwiedź jego stronę internetową.

Referencje:

What To Consider Before You Get Breast Augmentation. (2018).

Things To Consider Before Getting Breast Implants. (n.d.).

Czy implanty piersi wytrzymają całe życie? (n.d.).