Jak zapobiegać i leczyć zmarszczki pod oczami w domu

Zapobieganie i leczenie zmarszczek pod oczami w domu były na wzrost. W ciągu ostatniego półtora roku wszystko kręciło się wokół oczu. To prawda, nasze oczy zajmują centralną scenę, ale czy twoje oczy są gotowe, aby być w centrum uwagi?

Noszenie masek i spotkania Zoom zmusiły wielu do spojrzenia na siebie przy niekorzystnym oświetleniu i pod niewygodnym kątem, zauważając pewne cechy, które sprawiają, że wyglądasz starzej niż jesteś.

Pomyśl o tym. Jedną rzeczą jest siedzenie na spotkaniu zarządu, ale inną siedzenie na spotkaniu i wpatrywanie się w siebie na ekranie komputera przez wiele godzin. Przed pandemią, spojrzenie na siebie w lustrze w łazience było wszystkim, co widzieliśmy. Ale teraz, dzięki zbliżeniu z wideokonferencji, ludzie są jak:

 • Ojej, nigdy nie zauważyłem tych wszystkich zmarszczek wokół oczu za każdym razem, gdy się uśmiecham lub mówię.
 • Dlaczego wyglądam na taką zmęczoną?
 • Skąd się wzięły te worki pod oczami?
 • Dlaczego mój makijaż marszczy się pod oczami?

Nic dziwnego, że tak wielu z nas dostaje kompleksu na temat naszych cech, AKA, Zoom Boom, ze wzrostem procedur kosmetycznych z chirurgii Eyelift, w szczególności, zgłaszając 167% wzrost zapytań.

Pandemia wywołała efekt falowy w innej branży: Przemysł kosmetyczny, w szczególności domową pielęgnację skóry. W szczególności do walki z cieniami, opuchlizną, fałdami pod oczami i kurzymi łapkami. Przyczyn ich powstawania upatruje się w wielu czynnikach, od zmęczenia po ścieńczałą skórę spowodowaną utratą kolagenu. A jeśli pytasz mnie o zdanie, czyż nie jest to dobry pomysł? A ALIVER Skin jest tu po to, aby pomóc właśnie w tym!

Przed omówieniem sposobów na pozbycie się problemów z oczami bez użycia igieł i noży, przy użyciu produktów do pielęgnacji skóry. ALIVERuważam, że konieczne jest zrozumienie przyczyn i środków zapobiegawczych, aby odpowiednio podejść do problemu starzejącej się skóry wokół oczu.

Najczęstsze miejsca, w których pojawiają się zmarszczki to okolice oczu
Patrzysz w lustro i co to za zmarszczki wokół oczu? Kurze łapki! Choć możemy powiedzieć, że oczy są oknami do naszej duszy, to stanowią one wyraźny obraz czegoś innego; przedwczesnego starzenia się, ponieważ niestety ta cienka, delikatna skóra wokół oczu jest jedną z pierwszych, które wykazują oznaki starzenia się.

Najczęstsze powody powstawania zmarszczek wokół oczu

Nr 1: Ekspresja twarzy główną przyczyną powstawania zmarszczek wokół oczu
Te dokuczliwe zmarszczki powstają w wyniku mimiki twarzy, takiej jak uśmiechanie się, marszczenie brwi czy mrużenie oczu, ale zanikają, gdy dana ekspresja ustaje. Jeśli jednak nawyki te stają się ciągłe, zmarszczki pogłębiają się i utrwalają, ponieważ skóra traci zdolność do powrotu na swoje miejsce.

Nr 2: Narażenie na działanie wolnych rodników powoduje przedwczesne starzenie się skóry
Dwa z najbardziej widocznych efektów działania wolnych rodników to zmarszczki i rozpad kolagenu. Uniknięcie całkowitej ekspozycji na działanie wolnych rodników jest prawie niemożliwe. Możliwe jest opóźnienie tego procesu poprzez ograniczenie naszej ekspozycji na niepotrzebne wolne rodniki i kilku zewnętrznych winowajców, takich jak zanieczyszczenia, nadmierna ekspozycja na słońce, a nawet składniki w makijażu, które mogą powodować wczesne oznaki starzenia.

Nr 4: Codzienne nawyki mogą prowadzić do powstawania zmarszczek pod oczami
Kilka innych czynników, w tym nasze codzienne wybory, również mogą wpływać na proces starzenia się naszej skóry:

 • Spanie na brzuchu z twarzą wtuloną w bawełnianą poduszkę
 • Wpatrywanie się w komputer przez cały dzień
 • Picie zbyt dużej ilości alkoholu
 • Mrużenie oczu
 • Jedzenie przetworzonej żywności
 • Nie używasz codziennie kremu z filtrem przeciwsłonecznym
 • Uśmiechanie się przez cały czas
 • Niedokładne usuwanie makijażu oczu
 • Pocieranie oczu
 • Nie noszenie okularów przeciwsłonecznych
 • Brak snu
 • I więcej

Nr 5: Starzenie się
Kiedy się starzejemy, nasza skóra stopniowo traci kolagen i elastynę. Na przykład, gdy mrużysz oczy, mięśnie kurczą się - fałdują - i ponownie prostują. Elastyna w Twoim organizmie jest odpowiedzialna za przywrócenie tej czynności do pierwotnego stanu. Kiedy jednak produkcja kolagenu i elastyny spowalnia, Twoje ciało nie będzie w stanie przywrócić tej czynności, co ostatecznie doprowadzi do powstania kurzych łapek, zmarszczek pod oczami i fałd zmarszczek.

Najlepsze przeciwstarzeniowe kremy pod oczy
Powyżej omówiliśmy wiele sposobów zapobiegania zmarszczkom, jednak w okolicach oczu pojawiają się także inne problemy, które mogą sprawić, że będziemy wyglądać starzej. Pomyślałam więc, że najlepiej będzie podzielić się z Tobą dwoma produktami do pielęgnacji skóry, które pomogą Ci uporać się ze zmarszczkami, a także ze zwiotczałą skórą, utratą kolagenu i opuchniętymi oczami.

Sprawdza się tu banalne stwierdzenie, które jest jakże prawdziwe: 'Lepiej zapobiegać niż leczyć'. I właśnie w tym miejscu sprawdzają się doskonałe produkty do pielęgnacji skóry, takie jak te od ALIVER come do gry, bo choć wszyscy wiemy, że starzenie się może być faktem, ale te kremy pod oczy, którymi zamierzam się podzielić, są całkiem niezłe w ukrywaniu tego faktu!

Te formuły są niezwykle skuteczne i stworzone specjalnie z myślą o skórze wokół oczu, która jest cieńsza i delikatniejsza niż skóra twarzy. Tak więc, jeśli jesteś gotowa, aby podnieść swoje doświadczenie w leczeniu skóry wokół oczu w zaciszu własnego domu, czytaj dalej!

Poszukaj odżywczego serum z witaminą C na okolice oczu
Podczas gdy filiżanka kawy może być świetna na pobudkę dla siebie w godzinach porannych. Jeśli chodzi o ożywienie zmęczonej skóry i rozjaśnienie zmęczonych oczu, nadszedł czas, aby wezwać lepsze wzmocnienie w postaci jednego z moich ulubionych składników pielęgnacyjnych, witaminy C - jednego z istotnych składników aktywnych w przeciwstarzeniowym serum pod oczy ALIVER.

Witamina C jest jednym z najlepszych składników aktywnych do stosowania w okolicach wrażliwych oczu i jest uwielbiana przez dermatologów. Jest doskonałym źródłem antyoksydantów, które chronią skórę i zwalczają wolne rodniki, które prowadzą do przedwczesnego starzenia się. Posiada również niezwykłe zdolności do:

 • ujędrnia i wygładza skórę poprzez stymulację produkcji kolagenu
 • Rozjaśnia skórę poprzez zwiększenie obrotu komórkowego
 • Wyrównuje koloryt i strukturę skóry
 • Minimalizuje ciemne plamy i przebarwienia poprzez hamowanie produkcji melaniny
 • Zwiększ nawilżenie, aby skutecznie zmniejszyć wygląd i nasilenie:
  • Kurze łapki
  • Drobne linie
  • Głębokie zmarszczki
  • Worki pod oczami

Jeszcze trochę: Jeśli gęsty, bogaty krem pod oczy to nie Twoja sprawa, serum takie jak to jest właśnie dla Ciebie. Osobiście uwielbiam to, że to serum nie waży się na skórze, ale nadal może wypełnić drobne zmarszczki i obudzić zmęczone oczy.

Najlepsze maseczki pod oczy
ALIVER Collagen Gold Nawilżająca maska przeciwzmarszczkowa pod oczy! Naturalny zastrzyk kolagenu dla Twoich oczu. ALIVER Kolagenowa maseczka pod oczy została opracowana, aby zwalczać cienie, worki pod oczami i zmniejszać widoczność drobnych zmarszczek, nadając okolicy oczu odświeżony wygląd.

Te maseczki pod oczy zawierają kwas hialuronowy, który jest jednym z najważniejszych składników pielęgnacyjnych w każdej rutynie przeciwzmarszczkowej. Więc tak, jest to moja tajna broń, która w widoczny sposób łagodzi drobne linie i zmarszczki, utrzymując skórę nawilżoną, pulchną i promienną.

A gdyby tego było mało, ta fantastyczna maska pod oczy jest starannie opracowana z bogatą mieszanką innych potężnych naturalnych składników aktywnych, aby przywrócić, ukoić i poprawić elastyczność skóry pod oczami. Składniki takie jak nikotynamid, proszek perłowy, płatki mikrozłota, witamina C, wyciąg z pestek winogron i granatu, by wymienić tylko kilka.

Uwielbiam stosować je przed wizytą u Zoom; są ultra-nawilżające i doskonałe do leczenia zmarszczek pod oczami. (Przyczyna numer jeden makijażu, który Ty i wszyscy inni widzicie, marszczy się i osadza w drobnych liniach)!

Wskazówka dodatkowa: Lubię przechowywać maseczki pod oczy w mojej lodówce do pielęgnacji skóry. Przechowywanie ich w lodówce nie tylko przedłuża ich trwałość, ale także sprawia, że maseczka doskonale chłodzi skórę, zmniejszając opuchliznę, redukując zmarszczki i rozjaśniając zmęczony wygląd.

Podsumowując
W zależności od przyczyny problemów ze starzejącymi się oczami, możesz podjąć odpowiednie kroki w kierunku zdrowej skóry, minimalizując niektóre z przyczyn i codziennych zdarzeń, którymi się podzieliłam. Pamiętaj, że bez względu na wiek, jeden fakt pozostaje prawdą - pielęgnacja skóry wokół oczu powinna zajmować ważne miejsce w Twojej rutynie pielęgnacyjnej. Stosując powyższe domowe sposoby, będziesz na dobrej drodze do skutecznego zapobiegania i leczenia zmarszczek pod oczami, bez konieczności poświęcania dużej ilości czasu i pieniędzy!