Najlepsze buty treningowe na wszystkie rodzaje treningów

Regularne treningi są odpowiednie zarówno dla Twojego zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Jednak nigdy nie zapomnisz bólu związanego z noszeniem niewłaściwych butów treningowych podczas treningu.

Znalezienie najlepszych butów treningowych podczas wykonywania treningów, takich jak HIIT, krótkie biegi, wspinanie się po linach, trening siłowy i ciężarowy, może sprawić, że będziesz miał więcej czasu na aktywność, poprawiając bezpieczeństwo treningu i minimalizując obrażenia.

Kiedyś żartowałem z mojego przyjaciela faceta, który wydawał się mieć więcej butów niż dziewczyna. Miał coś dla każdej aktywności, od butów do podnoszenia, przez buty do treningu siłowego, po trenerów krzyżowych.

Kiedyś powiedział, że to głównie dlatego, że ma płaskie podeszwy i szerokie stopy, ale prawda jest taka, że istnieją konkretne buty treningowe dla wszystkich rodzajów treningów.

Niestety, nauczyłem się tego w trudny sposób. Miałam bolesne pęcherze podczas wędrówek, bóle kostek po pokonaniu bieżni i obolałe paznokcie po zajęciach aerobiku. Rozpaczałam, bo nie miałam odpowiednich butów do cross-treningu, trampek do biegania czy tenisówek, ale już nie piękności.

Bez względu na to, jaki jest Twój preferowany trening, jest Kopciuszek-perfekcyjny but treningowy właśnie dla Ciebie. Czy jesteś gotowa na zakupy?

Nike Metcon 7 Buty treningowe
Oferując sprężynę i wygodę, buty treningowe Nike Metcon 7 zawsze były najlepszym wyborem dla siłowni. Stanowią one doskonałą opcję dla treningu siłowego z minimalnym spadkiem oferującym wsparcie i stabilność.

Wewnętrzna płytka i płaska pięta to dodatkowe cechy idealne do równomiernego rozłożenia ciężaru. Posiadają również podeszwę środkową z pianki react dla lekkiej podeszwy amortyzującej. Zapewnia to równowagę między sprężyną a komfortem, dzięki czemu jest dodatkowo pomocne dla sprinterów.

Najlepsze budżetowe buty treningowe - New Balance MXTRNRV1
Nie ma co się łudzić, że w tym roku będzie to tylko jedna z wielu propozycji. W związku z tym, że New Balance MXTRNRV1 nie jest najładniejszym butem treningowym, jeśli szukasz tanich sposobów na utrzymanie formy, to oferuje doskonały stosunek jakości do ceny.

Te konkretne buty treningowe nie wykorzystują najnowszej, przełomowej technologii. Oferują jednak but, który może być używany do wszystkich sportów i powierzchni.

Chociaż nie jest to idealny but do biegania na maratony, odkryłem, że ci trenerzy mogą być świetni dla tych domowych treningów HIIT. Robią również świetne buty gimnastyczne, są ultra-responsywne i mają wielokierunkową trakcję, aby poprawić wydajność.

INOV-8 BARE_XF 210 V3 Training Shoe
Buty Inov są ultra-elastyczne i idealne dla tych, którzy szukają lekkiej opcji na trening. Są dobrze skonstruowane do podnoszenia ciężarów, treningu siłowego i CrossFit.

Te buty boso nie są tak wspaniałe dla treningów obejmujących dużo ruchu, takich jak bieganie lub skakanie (jak trening HIIT).

But jest korzystny dla treningu siłowego, ponieważ są one wyjątkowo chwytne, zapewniając dodatkowe wsparcie i mniejszy poślizg. Z wbudowanymi funkcjami ochronnymi, aby wspierać stopę i kostki, te buty treningowe są minimalistyczne, ale pełne komfortu.

Athletic Propulsion Labs TechLoom Tracer
Materiał w tym bucie jest wysoce oddychający. Kołnierz i język są uformowane dla łatwego zakładania i zdejmowania. Ten konkretny trener oferuje wszystko, od amortyzacji po wsparcie i energię. Kształt buta siedzi w sylwetce i został nazwany "Shoe Selfie".

Ten konkretny trener, choć jeden z droższych, był przedstawiany w światowych magazynach, w tym GQ, Vogue i Cosmopolitan. Te buty są tworzone z myślą o wydajności, pomagając wzmocnić treningi i poprawić jakość treningu.

Podsumowując
Chociaż wymieniłem sporo różnych trenerów, które pasują do wielu rodzajów treningów, na rynku są tony więcej. Więc proszę badać i testować, aby znaleźć najlepszy but treningowy, który pomoże Ci biegać, skakać i podnosić drogę do zdrowszego Ciebie!