Jak uniknąć efektu "zamrożonego botoksu"?

Prawda o botoksie. Jak nie wyglądać jak zamrożona przez piękności Barbie

Prawda jest taka, że Botox jest doskonałym zabiegiem zapobiegającym powstawaniu zmarszczek i pozwalającym zachować gładką i młodą twarz. Jeśli jednak nie jest stosowany prawidłowo, może prowadzić do takich problemów, jak zamrożona twarz, sztuczny wygląd lub, co gorsza, wrażenie, że wykonano u Ciebie zabieg. Nie jest to - i powtórzę to jeszcze raz - wygląd, do którego dąży się przy prawidłowym stosowaniu zastrzyków Botox® Cosmetic. Jeśli taki wygląd uzyskasz, to w Barbie's Beauty Bits nazywamy go "zepsutym botoksem" - nie są to słowa, które chcemy usłyszeć lub których chcemy doświadczyć.

Dlatego też w tym artykule omówimy sposoby uniknięcia fałszywego, zamrożonego wyglądu spowodowanego niewłaściwym użyciem botoksu.

Prawidłowe stosowanie botoksuTen
temat jest mi bardzo bliski, ponieważ często słyszę od osób, które chcą poo, poo Botoks i mówią, dlaczego nie powinno się stosować botoksu, ponieważ sprawia on, że wyglądasz jak droga w świetle reflektorów, że tak powiem, z powodu tego zamrożonego wyglądu Botoksu. Krótka wiadomość... NIE, nie sprawia, jeśli jest stosowany prawidłowo.

Aby zastrzyki z botoksu były skuteczne, niezbędna jest równowaga i umiar. I jak ze wszystkim w życiu, ludzie mogą przesadzić, czego efektem jest zamrożony, zepsuty wygląd botoksu.

Preparat Botox® Cosmetic został zatwierdzony przez FDA w 2002 r. do stosowania w zabiegach kosmetycznych. Jednak celem zabiegów wstrzykiwania botoksu jest złagodzenie i wygładzenie zmarszczek, a nie usunięcie każdej możliwej zmarszczki, wyrazu twarzy czy ruchu mięśni.

Popularność wstrzykiwania botoksu jest zrozumiała, ponieważ daje ono doskonałe rezultaty, jest nieinwazyjne, a przy prawidłowym wykonaniu szybko zauważalne.

Jeśli jednak widzisz kogoś, kto wygląda jak człowiek w świetle reflektorów, to dlatego, że zabieg nie został wykonany prawidłowo. Tak więc pozwólcie, pozwólcie (trochę mrożącego krew w żyłach humoru)
tym z Was, którzy uważają, że ta zamrożona twarz jest tym, co ma się stać po zastosowaniu botoksu!
Jak działają kosmetyki Botox®?
Aby wyjaśnić, jak uniknąć efektu "zamrożonej twarzy", uważam, że konieczne jest zrozumienie, jak działają kosmetyki Botox®.

Teraz zajmiemy się nieco kwestiami technicznymi, ale tylko tyle, abyś zrozumiała, na czym polega działanie preparatu Botox. Botox jest lekiem z grupy neuromodulatorów, szeroko stosowanym w leczeniu zmarszczek, przede wszystkim zmarszczek dynamicznych lub ekspresyjnych, które zanikają po zaprzestaniu ekspresji.

Po prawidłowym wstrzyknięciu, Botox® Cosmetics blokuje sygnały z nerwów i rozluźnia mięśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek, redukując te dynamiczne zmarszczki i zapobiegając ich powstawaniu jako zmarszczek statycznych.

Dlatego też osoby, które wybierają Botox do celów kosmetycznych, stosują go, aby powstrzymać nadmierną eksploatację mięśni wokół ust i na czole poprzez tymczasowe osłabienie zdolności mięśni do kurczenia się i tworzenia dynamicznych zmarszczek. Na przykład linie uśmiechu, kurze łapki lub te kłopotliwe "11", które zadomowiły się między brwiami!

Jeśli więc jesteś jedną z wielu osób, które chcą uniknąć efektu "zamrożonego" wyglądu po botoksie, pamiętaj, by stosować się do poniższych wskazówek.

Porady, które pomogą Ci uniknąć efektu "zamrożonego botoksu

Porada 1: Znajdź wykwalifikowanego profesjonalistę wstrzykującego botoks
Wszyscy widzieliśmy zdjęcia celebrytów z zamrożoną lub wiecznie zaskoczoną twarzą, jak jeleń w świetle reflektorów, prawda? Nie są one najlepszą rekomendacją dla przeciwzmarszczkowej, więc łatwo zrozumieć, dlaczego ludzie są wobec niej ostrożni. Jak więc uniknąć zamrożonej twarzy po botoksie?

Kluczem do sukcesu jest zasada "powoli i spokojnie", a zaczyna się ona od znalezienia wykwalifikowanego specjalisty, który praktykuje już od jakiegoś czasu i ma na swoim koncie wiele sukcesów. Jednak sam fakt, że ktoś zajmuje się tym od dłuższego czasu, nie oznacza, że jest wykwalifikowany.

Jak w każdym innym przypadku w życiu, należy dochować należytej staranności, wyszukując w swojej okolicy kosmetycznych lekarzy iniekcyjnych za pomocą narzędzia Znajdź mój kosmetyczny lekarz iniekcyjny i porównując zdjęcia klientów przed i po, aby uzyskać wizualną reprezentację.
Zwróć

uwagę podczas poszukiwania dostawcy usług estetycznych, ponieważ istnieje wiele wstrzykiwaczy z kursami weekendowymi, którym brakuje doświadczenia w zrozumieniu asymetrii twarzy. Dlatego proponuję ograniczyć poszukiwania do usług certyfikowanych dermatologów, chirurgów plastycznych lub Dyplomowanych Pielęgniarek Estetycznych (Certified Aesthetic Nurse Specialist, CANS).

Najlepsze rezultaty uzyskuje się zazwyczaj u Certyfikowanych Specjalistów Pielęgniarstwa Estetycznego (CANS) , którzy muszą przejść znaczną część szkolenia. Szkolenie w zakresie iniekcji estetycznych może zapewnić niezrównaną jakość usług w przypadku zabiegów kosmetycznych takich jak Botox czy wypełniacze dermalne.

Korzystanie z usług CANS może zagwarantować, że plan leczenia przyniesie pożądane rezultaty, a zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta zostaną zachowane zgodnie z najwyższymi standardami w branży estetycznej.

Ile botoksu potrzebuję?

Jest to częste pytanie zadawane przez większość pacjentów leczonych botoksem: "Ile Botoxu potrzebuję?".

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją wytyczne producenta, które wymieniają ilość Botoxu w jednostkach, aby leczyć obszary twarzy. Należy jednak pamiętać, że każdy pacjent jest wyjątkowy, zarówno pod względem cech twarzy, jak i pożądanego rezultatu. Każdy mięsień twarzy wymaga innej ilości preparatu Botox, aby w pełni się rozluźnić i zapobiec tworzeniu się zmarszczek. dlatego dobry lekarz użyje tych danych jako punktu wyjścia. Co prowadzi nas do kilku innych wskazówek dotyczących dawkowania botoksu.


Porada 2: Jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich
Unikaj wstrzykiwaczy, którzy uważają, że botoks jest uniwersalny, ponieważ wiele czynników może mieć wpływ na to, jak dobrze pacjent reaguje na botoks i jaka ilość neurotoksyny jest potrzebna do osiągnięcia pożądanego efektu.

Wykwalifikowany lekarz weźmie pod uwagę na przykład najbardziej znane cechy:

  • Płeć
  • Siła mięśni twarzy
  • Metabolizm
  • Cele estetyczne
  • Nasilenie zmarszczek
  • Kształt i wielkość twarzy.

Ponadto wykwalifikowany lekarz wie, że twarz ma ponad czterdzieści mięśni i wie, które mięśnie kontrolują poszczególne ruchy, co ułatwia znalezienie odpowiednich mięśni do wstrzyknięcia.

Wreszcie, wykwalifikowany specjalista rozumie, że zabieg z użyciem botoksu musi być wykonany w sposób artystyczny; nie jest to po prostu kwestia "wstrzyknięcia produktu". Celem jest leczenie obszarów problematycznych i unikanie obszarów wrażliwych, w których botoks nie jest potrzebny, ponieważ to właśnie one mogą prowadzić do nienaturalnego efektu "zamrożonej twarzy".

Porada 3: Trzymaj się właściwej dawki botoksuBotoks
może przynieść korzyści medyczne i kosmetyczne
,
jeśli jest stosowany w małych dawkach. Toksyna botulinowa zawarta w preparacie Botox jest substancją biologiczną wytwarzaną przez bakterię Clostridium botulinum. Dlatego zabieg ten musi być wykonany prawidłowo, aby uniknąć jakichkolwiek skutków ubocznych.

Jeśli jest stosowana w małych dawkach, jest bezpieczna i nie powoduje fałszywego wyglądu. Jeśli jednak jest stosowany w dużych dawkach i/lub niewłaściwie rozcieńczony, może spowodować nadmierne rozluźnienie mięśnia czołowego. Albo coś poważniejszego, na przykład opadające oko, w przypadku którego część botoksu przedostała się do górnej powieki i sparaliżowała levator palpebrae - mięsień, który utrzymuje górną powiekę w górze. Jeśli mięsień ten zostanie sparaliżowany, górna powieka będzie opadać.

Aby tego uniknąć, należy znaleźć wykwalifikowanego lekarza i umówić się na konsultację, podczas której można zadawać pytania, obejrzeć zdjęcia przed i po zabiegu oraz lepiej zrozumieć działanie botoksu, co prowadzi do lepszego leczenia estetycznego.

Zabieg z użyciem botoksu powinien być dostosowany do konkretnych potrzeb pacjenta, aby nie dopuścić do powstania sztucznej lub zamrożonej twarzy.

Jeśli więc pacjent liczy na szybkie efekty, powinien unikać botoksu, ponieważ może to prowadzić do chęci przyjmowania dużych dawek, co w dłuższej perspektywie może być niebezpieczne.


Porada 4: Ogranicz liczbę zabiegów wstrzykiwania preparatu Botox® Cosmetic
Ta wskazówka prowadzi nas do kolejnego pytania? Jak często potrzebuję zastrzyków z botoksu? Cóż, podczas wstępnej konsultacji z licencjonowanym, wykwalifikowanym i doświadczonym lekarzem wstrzykującym BOTOX, omówiony zostanie plan leczenia, który pomoże Ci osiągnąć cele estetyczne i utrzymać piękne rezultaty przez jak najdłuższy czas.

Chociaż może być kuszące, aby poprosić o wstrzyknięcie dużej ilości jednostek botoksu na raz w celu uzyskania twarzy bez zmarszczek lub umówić się na wiele kolejnych wizyt wkrótce potem, trzymaj się planu "mniej znaczy więcej" (3-4 miesiące). Ponieważ zbyt wiele zabiegów z użyciem botoksu może prowadzić do efektu "zamrożonego botoksu", co, jak już ustaliliśmy, nie jest atrakcyjne i nadaje botoksowi złą sławę!

Najlepszym rozwiązaniem jest wstrzykiwanie mniejszej ilości botoksu i zgłaszanie się na wizyty kontrolne, gdy preparat zacznie działać, aby można było ocenić rezultaty i wprowadzić ewentualne poprawki.

Czas pomiędzy kolejnymi zabiegami daje twarzy szansę na wchłonięcie efektów wstrzyknięcia i pozwala zarówno tobie, jak i osobie wykonującej zabieg na sprawdzenie, co będzie dla ciebie najlepsze, dzięki czemu twarz wygląda bardziej naturalnie.

Regularne stosowanie botoksu może powodować zanik mięśni, które stają się bardziej podatne na kolejne zabiegi. Dlatego też, jeśli rezultaty są zadowalające, najlepszym rozwiązaniem jest regularne poddawanie się zabiegom i nie dopuszczanie do regeneracji mięśni.

PRZYPNIJ MNIE!
Podsumowując
Jak więc widać, zastygła twarz po zastosowaniu botoksu nie jest normą w przypadku preparatu Botox® Cosmetic. Odpowiednio podany Botox może nadać Ci gładszy, bardziej młodzieńczy i odświeżony wygląd.

Jeśli więc zdecydujesz się na zastrzyki z botoksu, pamiętaj, aby przeprowadzić badania, wybrać wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza oraz wiedzieć, kiedy jest już za późno. To jest prawdziwy sposób na uniknięcie tego przerażającego efektu "zamrożonej twarzy" spowodowanego botoksem. Do następnego razu!