Top 5 wskazówek jak wybrać idealny letni kolor włosów i jak go utrzymać?

Wraz ze zmianą pory roku, nadchodzi czas na zmianę fryzury. W tym sezonie, przeszłam na inny poziom, przechodząc od długich włosów do modnej fryzury WOB, czyli BOB z falami.

Oprócz podcinania włosów, wczesnym latem zmieniam także pasemka. Jestem wielką fanką burgundowych i kasztanowych pasemek na moich ciemnych włosach, ponieważ uwielbiam ich wygląd, gdy padają na nie promienie słoneczne. Zobacz moje zdjęcia przed i po poniżej.

Z niecierpliwością czekam na zmianę fryzury na lato, ale dla niektórych może to być trudne zadanie. Niezależnie od tego czy chcesz zmienić swój wygląd poprzez dodanie kilku pasemek, sombre czy nawet całkowitą zmianę koloru, musisz mieć listę kontrolną włosów! Tak więc, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wybrać idealny kolor włosów na lato i utrzymać go, czytaj dalej!

Lista kontrolna dla włosów:

Wskazówka 1 Pomysły:

Ważne jest, abyś miała w głowie kilka pomysłów na to, co chcesz osiągnąć. Jeśli nie masz, dlaczego nie poszukać pomysłów w czasopiśmie, telewizji lub u profesjonalisty? Pamiętaj jednak, że wybranie nowej fryzury z tych inspiracji nie jest jedynym przygotowaniem, jakie musisz zrobić, zanim zanurzysz się w nowych kolorowych zamkach!

Wskazówka nr 2 Jaki kolor:

Zanim wybierzesz nowy kolor, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy, które pomogą Ci wybrać ten najlepszy. Najważniejszą rzeczą, o której powinnaś pomyśleć, są odcienie Twojej skóry. Znajomość odcienia Twojej skóry pomoże Ci wybrać kolor, który będzie do Ciebie najlepiej pasował. Ponieważ wybór niewłaściwego koloru może sprawić, że będziesz wyglądać na wypraną, zmęczoną i co najgorsze, starszą. Z drugiej strony, jeżeli wybierzesz kolor, który najlepiej pasuje do podtonów Twojej skóry, Twój odcień będzie wyglądał na bardziej promienny i jasny.

Porada nr 3Jak określić odcień skóry:

Określenie podtonu Twojej skóry nie zawsze jest tak proste, jak niektórzy to przedstawiają. Po pierwsze, co to oznacza? Podton Twojej skóry to kolor znajdujący się pod powierzchnią skóry. To dlatego niektórzy kończą z katastrofą włosową, ponieważ podczas gdy ich kolor skóry może być podobny do aktorki, którą widziałaś w telewizji, rzeczywisty odcień skóry może być inny.

Ciepłe kontra chłodne
  • Ciepłe lub chłodne tony: Ciepłe: Złoty, żółty, brzoskwiniowy. Chłodne: Czerwonawe i różowe.
  • Jak określić, do której kategorii Undertone należysz: Opcja 1: Najprostszym sposobem, aby to określić, jest spojrzenie na wewnętrzną stronę nadgarstka. Chcesz spojrzeć na swoje żyły, aby zobaczyć, czy są one zielone lub niebieskie. Opcja 2: Jeśli masz trudności z opcją pierwszą, możesz spojrzeć na kolor swojej skóry.
  • Jesteś cool, jeśli... Kolor Twojej skóry: Jeśli masz średni kolor skóry z mdłym różem lub bladą skórę bez koloru na policzkach, jesteś cool. Żyły: Jeśli Twoje żyły są niebieskie, jesteś fajną osobą. Najlepszy kolor włosów: Według mojego stylisty, jeżeli jesteś fajną osobą, najlepsze kolory dla Ciebie to: popielaty blond, piaskowy blond, fioletowy, rubinowy, czarny. Mahoń i kawowy brąz, to tylko niektóre z nich. Kolory włosów, których należy unikać: Brązu, czerwonych lub żółtych pigmentów.
  • Jesteś ciepły jeżeli...
  • Kolor Twojej skóry: Jeśli masz bladą skórę z brzoskwiniowym lub złotym odcieniem, jesteś ciepłą osobą. Żyły: Jeżeli twoje żyły są zielone, jesteś ciepłą osobą. Kolory włosów: Jeżeli jesteś ciepłą osobą, kolory, które będą na Tobie najlepiej wyglądać to złoty blond, miodowe brązy, ciemne brązy, miedź, truskawkowy blond, kolory na bazie pomarańczy i czerwienie. Kolory, których należy unikać: Niebieski, fiolety i czarne pigmenty.

Jeśli nadal potrzebujesz pomocy w ustaleniu idealnego koloru włosów.

Madison Reed ma doskonały przewodnik po kolorach farb do włosów.

Wskazówka 4 Produkty

Jeśli nie chcesz, aby Twój kolor włosów zmył się do odpływu (i Twoje pieniądze też), musisz upewnić się, że odpowiednio dbasz o swoje włosy! Powinnaś używać szamponu i odżywki bezpiecznych dla koloru. Produkty te zostały zaprojektowane tak, aby utrzymać odcień, zapobiegać blaknięciu, a jednocześnie utrzymywać włosy miękkie i zdrowe. Dlaczego te produkty działają lepiej? Te wyjątkowe produkty zostały stworzone, aby uszczelnić łuski włosa, dzięki czemu włosy dłużej utrzymują farbę.

Porada 5 Pielęgnacja

: Musisz upewnić się, że odświeżasz i pielęgnujesz swoje włosy. Jest to krok, któremu poświęcam wiele uwagi, ponieważ kolor czerwony, który mam na włosach, szybko blaknie. Według mojego stylisty, czerwone pigmenty blakną najszybciej, ponieważ ich cząsteczki są większe i znajdują się na zewnętrznej warstwie naskórka. Pigmenty do włosów o mniejszych cząsteczkach są najlepsze, ponieważ wnikają głębiej w warstwę naskórka trzonu włosa. Im głębszy kolor, tym dłużej będzie się utrzymywał.

Pielęgnacja

  • Nie przesadzaj z szamponem. Po farbowaniu, powinnaś odczekać co najmniej 48 godzin zanim umyjesz włosy. Pamiętaj, że im częściej myjesz włosy, tym szybciej kolor będzie blaknąć.
  • Nawet jeśli używasz odpowiednich produktów, woda jest niestety największym czynnikiem powodującym blaknięcie koloru!
  • Suche szampony działają cuda! Protektory: Upewnij się, że jeśli używasz jakiegokolwiek podgrzewanego urządzenia, nakładasz na włosy ochraniacz termiczny.
  • Powinnaś również zainwestować w protektor UV oraz olejek marokański lub argonowy.
  • Trzymaj się z dala od słońca: Tak, latem jest to trudne, ale słońce może powodować blaknięcie Twojego koloru. Tak więc, jeśli jesteś na zewnątrz przez dłuższy okres czasu, sugeruję kapelusz. Kapelusze są naprawdę modne w tym sezonie, więc dopasujesz się do tego trendu, jednocześnie chroniąc swoje włosy.

Odświeżanie koloru

 Istnieją produkty do odświeżania koloru, których możesz użyć, jeśli jesteś w potrzebie. Możesz również użyć płukanki wzmacniającej kolor pomiędzy farbowaniami. Ale ogólnie rzecz biorąc, chcesz mieć pewność, że utrzymujesz swoje korzenie i kolor na bieżąco! W zależności od Twojego wzrostu, będziesz musiała to robić co 4-8 tygodni.