Jak zrobić własny spray z wodą morską

Jeśli któraś z Was próbowała kiedyś sprayu surfingowego, zrozumiecie, dlaczego jestem w nim zakochana. Robi on wspaniałe rzeczy z moimi włosami, szczególnie w sposób, w jaki pozwala mi tworzyć wspaniałe plażowe fale, z dużą ilością ciała, uniesienia, świetnego utrwalenia, tekstury i..... Mogłabym tak dalej! A jeśli spray nie jest wystarczająco dużo do rave o, mają również nową linię surf odżywka i szampon, oh sexy matowe włosy, te produkty daje. Jednak koszt zakupu wszystkich jest wystarczająco dużo, aby ... knebel mnie z łyżką! Więc miałem rad pomysł, byłem jak, Dude zrobić własne. Więc zaczynamy!

Jak zrobić swój własny Beach'n Surf Spray

  • 3 łyżeczki soli epsom (wolę ją zamiast soli morskiej, ponieważ jest mniej wysuszająca dla włosów)
  • 2 łyżki żelu do włosów
  • 1/2 łyżki odżywki do włosów (opcjonalnie)
  • 4 uncje gorącej wody (ciepło pomaga rozpuścić się szybciej)
  • Butelka z rozpylaczem

 

  • Nałóż nakrętkę na butelkę i potrząsaj przez 1-2 minuty lub do czasu, aż wszystko zostanie rozpuszczone i dokładnie wymieszane.
Inne opcje Primo
  • W pierwszej partii, którą zrobiłem, żel do włosów i odżywka nie mieszały się dobrze. Tak więc, przerobiłam przepis, podgrzewając te dwa składniki w mikrofalówce przed dodaniem ich do pozostałych. Więcej lub mniej soli: Przepis mam powyżej z 3 łyżeczki, daje dużo tekstury. Więc można użyć mniejszej ilości, jak 2 łyżeczki, jeśli chcesz mniej tekstury. Jeśli chcesz beachier wygląd, można dodać więcej soli. Uważaj jednak, bo możesz wysuszyć włosy, powodując, że staną się one chrupiące, przez co trudniej będzie je kręcić lub prostować.
  • Zapach: Odżywka bez spłukiwania (produkt Bumble & Bumble), nadała jej zapach lub możesz użyć żelu do włosów, który ma zapach. Zaoszczędzisz jeszcze więcej pieniędzy! Uwielbiam też tonik, który zawiera olejek z drzewa herbacianego. Postanowiłam więc dodać trochę olejku z drzewa herbacianego do kolejnej partii, co było genialne, jeśli muszę przyznać, że teraz mam oba produkty w jednym! Plus, olejek z drzewa herbacianego nie będzie sposób twoje włosy w dół, ani nie będzie to zrobić to tłuste!

Tak więc macie to, dziewczyny, swoją własną plażę w butelce; to jak dzień na plaży bez piasku we włosach!